Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Kıdemli Yatırımcı Kripto Paraların Yasaklanacağını Tahmin Ediyor

Kıdemli yatırımcı Jim Rogers, USD hakimiyetinin risk altında olduğunu söylüyor ve hükümetlerin kontrolü sürdürmek için kripto para birimlerini yasaklayacağını tahmin ediyor

Yatırım efsanesi Jim Rogers, yatırımcıları ABD dolarının hakimiyetinin tehlikede olduğu ve şifreli varlıkların sonunda hükümet tarafından yasadışı ilan edilebileceği konusunda uyarıyor.

Ünlü Quantum Fund kurucu ortağı, Economic Times India ile yakın tarihli bir röportajda, ABD hükümetinin kuruluşlara yaptırım uygulama istekliliği diğer ülkeleri düşünmeye sevk ettiğinden, ABD dolarının eskisi kadar güvenli görünmediğini söyledi. Rakip kripto para birimlerinin olası kabulü.

“Kısmen ABD doları tutuyorum çünkü huzursuzluk geldiğinde insanlar güvenli bir sığınak arıyorlar. ABD dolarının tarihsel nedenlerle güvenli bir liman olduğuna inanıyorlar.

Ancak şu anda ABD doları ile olan şey, ABD dolarının sonudur, çünkü uluslararası bir para biriminin tarafsız olması gerekir, ancak Washington’da kurallar değişmez.

Dikkatinizi Çekebilir: Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits’i satın aldı

Şimdi, eğer Washington’u sevmiyorsanız, cezalandırılırsınız ve ABD doları kullanamazsınız. Pek çok ülke bir rakip aramaya başlıyor – Çin veya Rusya veya Hindistan, İran, Brezilya…

“Bazı ülkeler rekabetçi bir para birimi aramaya başlıyor ve yapmalılar çünkü Washington artık adil davranmıyor.”

Deneyimli yatırımcı ayrıca, dijital varlıklar “yeni kripto para” olacak olsa da, hükümetlerin sonunda onları yasaklayabileceğine, vergilendirebileceğine ve piyasanın kontrolünü talep edecek şekilde düzenleyebileceğine inanıyor.

“Benim görüşüme göre, boğalar bunu söylese de kripto yeni para olacak. Biliyorum ki dünyadaki her ülke artık ABD dahil bilgisayar parasıyla çalışıyor. ABD’nin kripto para birimleri varsa, ancak ABD bunun yeni para olduğunu söylemeyecek. Hükümetler kontrolü sever, hükümetler tekeli sever.

Bundan hoşlanmıyorum, ama hükümetler de öyle ve kontrollerini kaybetmek istemedikleri için ya vergilendireceklerinden ya da düzenleyeceklerinden ya da yasa dışı bırakacaklarından ya da başka bir şey yapacaklarından şüpheleniyorum. “Hükümetler kontrolü kaybetmek istemiyor ve bu nedenle istediğimizi yapmamıza izin vermeyecekler.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu