Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kazakistan’da 50 yasadışı Bitcoin madenciliği çiftliği kapatıldı

Ülkedeki Kazakistan Mali İzleme Ajansı basın servisine göre, toplu denetimlerin ardından 50 maden çiftliği gönüllü olarak faaliyetlerini durdurdu.

Devlet başkanının talimatlarına uygun olarak, Mali İzleme Ajansı, devlet kurumlarıyla birlikte bitcoin madencilik çiftliklerinin faaliyetlerinin kapsamlı denetimlerini gerçekleştirdi. Alınan önleyici tedbirler sonucunda 55 maden çiftliği gönüllü olarak faaliyetlerine son verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin Madenciler ekipmanı tamamen söküp ülke dışına çıkardı. Faaliyetlerini durduranlar arasında tanınmış girişimcilerin firmaları Bolat Nazarbayev ve JSC Ulusal Şirketi QazaqGaz’ın eski yönetim kurulu başkanı Alexander Klebanov ile Kairat Sharipbayev ve işadamı Yerlan Nigmatulin de vardı.

Faaliyetlerine başladıkları konusunda yetkili organa bildirimde bulunmamışlar veya teknik şartlar olmaksızın enerji kaynaklarına kanuna aykırı olarak bağlanmışlar, kanuna aykırı olarak özel ekonomik bölgelerin topraklarında yerleşmişler ve ayrıca vergi ve gümrük vergilerini ödemekten kaçınmışlardır. Bugün, basın servisinin belirttiğine göre, hepsinin güç kaynağı kaynaklarından bağlantısı kesildi.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD Kongresi adayı siyasi kampanyasında NFT kullanıyor

Toplamda, Mali İzleme Ajansı yasadışı bitc madencilik gerçekleri hakkında 25 ceza davası başlattı, 67 binden fazla ekipmana el koydu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu