FinansHaberlerKripto Para Haberleri

Katar CBDC Başlatılmasına İzin Verdi

Katar CBDC Okuyor!

Katar, kendi CBDC’sinin başlatılmasına izin verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

QCB – Katar Merkez Bankası – kendi dijital para biriminin piyasaya sürülmesine izin veriyor ve dijital bankaları lisanslamaya hazır. İyi haber, QCB’nin fintech bölümünün başkanı Alanood Abdullah Al Muftah tarafından paylaşıldı.

Çalışmanın ana hedeflerinden biri Katar’ın bir CBDC’ye ihtiyacı olup olmadığını belirlemektir. Al Mufta özellikle şunları not eder:

Dikkatinizi Çekebilir: MEXC Global platformu Nexidius ile Ortak Oldu

Önümüzdeki birkaç ay içinde QCB’nin gelecekteki yönü daha iyi anlaşılacaktır. Her merkez bankası, küresel pazarda artan önemleri göz önüne alındığında dijital bankalara bakmalıdır. Piyasanın dijital para birimine doğru ilerlediğini de görüyoruz. Bununla birlikte, dijital para birimine sahip olmamız gerekip gerekmediği hala araştırılıyor.

Yerel yasal sanal alana gelince, Al Mufta, üç finansal girişimin zaten merkez bankası ile birlikte çözümleri test ettiğini doğruluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu