Bitcoin HaberleriHaberler

Kanadalı Kamyoncular 880 Bin Dolar Değerinde Bitcoin Alımı Yaptı

Grup, Kanada hükümeti tarafından 15 Ocak 2022’de tanıtılan ve ABD üzerinden kara yoluyla Kanada’ya yeniden giren kamyoncular için devam eden COVID-19 aşı gereksinimlerine karşı bir protesto amacıyla kuruldu. Devam eden protesto o zamandan beri yayıldı ve toplandı. Bu tür benzer durumlarda kriptonun “durdurulamayacağını” söyleyen Tesla CEO’su Elon Musk gibi tartışmalı isimlerin desteği. Geçen ayın sonlarında, $SHIB gibi kripto projelerinin bilinen bir destekçisi olan Musk, şunları tweetledi:

Calgary’den bir kripto YouTuber olan BTC Sessions, Özgürlük Konvoyuna yönelik GoFundMe yasağına yanıt olarak bir bağış kampanyası başlattı. Bağış toplama kampanyası, Bitcoin için yerel bir kitle fonlaması platformu olan Tallycoin aracılığıyla yapıldı. Kampanya, 1 BTC’ye yatırım yapan Kraken borsa şefi Jesse Powell gibi kripto endüstrisi figürlerinden bağış topladı.

“Parayı düzelt, dünyayı düzelt. Örnek olarak liderlik ettiğin için teşekkürler. Emirler ahlak dışıdır. Deliliğe son ver. Honk Honk!” Powell, bağıştan gelen bir notta söyledi.

Siyasi bir çekişmeyi ifade etmek için Bitcoin ve kripto kullanımı yeni değil. Bu durumda, bağışlar bir ulusun aşı zorunluluklarına karşı toplu bir protesto için kitle kaynaklı oluyor. Aşılara muhalefet tartışmalı olsa da, kriptonun hükümet kontrolünü geçersiz kılmak için kullanılması gerçeği, 90’ların başlarına kadar uzanan “cypherpunk” hareketleri tarafından kullanılan kriptografik teknolojilerin ilk günlerine kadar uzanıyor. Cypherpunk hareketlerinin, özellikle sansür ve izleme karşısında sivil itaatsizliği teşvik ettiği biliniyor. Son haberlerde, Julian Assange’ın ABD hükümetiyle yasal savaşını desteklemek için bu durumda NFT’ler ve Ethereum ile benzer bir kripto kullanımı yapıldı.

Dikkatinizi Çekebilir: Fitch, El Salvador’un Notunu Düşürdü – Ülke İçin Sırada Ne Var?

Yazının yazıldığı sırada, fonlar, BTC Sessions, Kanadalı Bitcoiner Greg Foss, Jeff Booth, Bull Bitcoin CEO’su Francis Pouliot ve Freedom Convoy’u destekleyen bir grup birey tarafından anahtarları yönetilen bir multisig cüzdana yönlendiriliyor. Bitcoin destekçileri ile sahadaki protesto organizatörleri arasında irtibat görevi görecek takma adlı bir organizatör olan Hiçkimse Caribou.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu