HaberlerKripto Para Haberleri

Kanada Polisi Kripto Özgürlüğüne Engel Olmaya Devam Ediyor

Kraken CEO’su Jesse Powell ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un tweetleri, Özgürlük Konvoyuna katılan kamyonculara getirilen kısıtlamaları ihlal ettiklerini söyleyen Kanada menkul kıymetler düzenleyicisi OSC tarafından federal polise bildirildi.

Jesse Powell - Twitter
Jesse Powell – Twitter

Jesse Powell, Kanada başbakan yardımcısı Chrystia Freeland’in hükümetin “Kanada’nın kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele kurallarının kapsamını kripto gibi dijital varlıkları içerecek şekilde genişlettiğini” açıklamasına dayanarak bir hafta önce yukarıdaki tweet’i gönderdi.

Kolluk kuvvetlerinin gözetime tabi olmayan cüzdanlardaki dijital varlıklara el koyması veya dondurması çok daha zordur ve bu nedenle saldırıya uğrayabilecek veya emirlere uymaya zorlanabilecek bir üçüncü taraf olduğu göz önüne alındığında, gözetim altında tutulan cüzdanları büyük ölçüde tercih ederler.

Dikkatinizi Çekebilir: Milyarder, Federal Rezerv’i Küçümsemeye Devam Ediyor Ve İnsanlara Bitcoin Satın Almalarını Söylüyor

Tweeti bildirildikten sonra CEO Powell, hesabından şu tweet yanıtını gönderdi:

Jesse Powell
Jesse Powell

Coinbase CEO’su Brain Armstrong da Freeland duyurusuna bir tweet attı ve şunları söyledi:

Brian Armstrong
Brian Armstrong

Brian Armstrong ayrıca bir cüzdan sağlayıcısı olan Nunchuk_io’nun cüzdan sahibinin fonlarını dondurmak için bir mahkeme emri almasının ardından mizahi bir yanıtı retweet etti:

Fikir

Hükümetler halka hizmet etmek için vardır, tersi değil. Trudeau hükümeti tarafından yetkilerinin bu kadar büyük bir şekilde aşılması iyi bir şekilde sonuçlanamaz ve dünya çapında yetkilerini genişletmek ve ifade özgürlüğünü bastırmak isteyen diğer hükümetler tarafından da kopyalanabilecek bir örnektir.

Barışçıl protestolar yürüten çalışkan kamyon şoförlerinin kinci yaptırımları, diktatör bir devlete doğru kaygan bir yokuşun başlangıcıdır. Demokratik süreçteki kusurlara işaret eden düşünce liderlerini Twitter’da cezalandırmaya çalışmak da bu yolda atılan bir başka adımdır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu