Bitcoin HaberleriHaberler

Kanada Kraliyet Atlı Polisi, Protestocu Kamyoncularla Bağlantılı Bitcoin Adreslerini Kara Listeye Aldı

Şimdiye kadar kararlı ve adil güvenilirliğin bir sembolü olan Kanada Kraliyet Atlı Polisi, kamyon şoförünün özgürlük konvoyu protestosunun üyelerine ait olduğu iddia edilen 34 bitcoin cüzdanını kara listeye alan bir emir yayınladı.

The Countersignal haber web sitesindeki bir makaleye göre , emir, Kanada FINTRAC tarafından düzenlenen tüm şirketlerin kara listeye alınmış 34 cüzdandan herhangi biriyle işlem yapmayı bırakmasını talep ediyor. Polis emri, yaklaşık 1 milyon dolar değerinde Bitcoin’i etkiliyor.

RCMP siparişi şunları belirtir:

“Ontario Eyalet Polisi ve Kanada Kraliyet Atlı Polisi şu anda Acil Durum Önlemleri Yasası kapsamına giren yasa dışı eylemlerle ilgili olarak toplanan kripto para bağışlarını araştırıyor.”

Açıklama daha sonra şöyle devam ediyor:

“Acil Durumlar Yasası’nın 19(1) alt bölümü uyarınca Acil Ekonomik Önlemler Emri uyarınca, aşağıdaki kripto para birimi adres(ler)iyle ilgili herhangi bir işlemi kolaylaştırmayı durdurma görevi vardır.”

Adres listesi daha sonra çoğunlukla bitcoin, aynı zamanda ethereum, cardano, monero ve litecoin cüzdanlarını içerir. RCMP, bu adreslerden veya bu adreslere hareketi nasıl engelleyebileceğini söylemedi, ancak en azından herhangi bir fon hareketini izlemeye çalışması muhtemel.

Dikkatinizi Çekebilir: “Paralarınızı Saklayın” Yasası Hükümetin Kripto Üzerindeki Kontrolünü Azaltabilir

Fikir

Mevcut itibari para sistemini sürdürmek için yatırılan güçler arasında, otoriter güçlerin kullanımının acemi kripto para ekonomisini ezeceğine dair büyüyen bir his var gibi görünüyor.

Kanadalı özgürlük kamyoncularını boyun eğdirmek ve cezalandırmak için bu güçleri kullanmak, muhtemelen bu yöndeki ilk hareketlerden biridir. Bu oynandıkça, bu diktatör hükümetin ne kadar başarılı olacağını görmek son derece ilginç olacak.

Satoshi Nakamoto ilk bitcoini çıkardığında, herhangi bir hükümet veya finansal kuruluşun erişemeyeceği şekilde büyüyecek bir sistem uyguluyordu. Bitcoin’i, insanların kendilerini, mevcut finansal sistemi insanlar pahasına kullanan hükümetlerin ve bankaların aşırılıklarından kurtarmanın bir yolu olarak tasarladı.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar Kanada’daki durumu gördükçe, orada neyin tehlikede olduğunu anlayabileceklerini umarlar. Ayağa kalkıp gülünç ve zarar verici emirleri protesto etme yeteneği tüm özgür insanların hakkıdır. Kripto para birimleri, bu özgürlük hakkını finanse etmelerine izin vermede büyük rol oynayabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu