Altcoin HaberleriHaberler

Kalaşnikof SWIFT’i Düşürmek ve ‘Dijital Para Birimi’ne Geçmek İstiyor

Kalaşnikof SWIFT'i Düşürmek ve 'Dijital Para Birimi'ne Geçmek İstiyor

Kalaşnikof SWIFT’i Düşürmek ve ‘Dijital Para Birimi’ne Geçmek İstiyor

AK-47 saldırı tüfeğini yaratan firma Kalaşnikof’un sahibi , SWIFT uluslararası ödeme ağından ve bankacılık sektörü tarafından kontrol edilen ödemelerden ayrılmak ve bunun yerine “dijital para birimleri” – muhtemelen bu durumda kripto – kullanmak istiyor.

TASS haber ajansına göre , silah üreticisinin sahibi Alan Lushnikov, St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda (SPIEF) yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bankacılık sisteminin yapmasını beklediğimiz şey, bankacılık dışı bir yerleşim sistemine geçmektir. Dijital para birimleri her zaman konuşulur. İşte buna çok ihtiyacımız var.”

Lushnikov, bu alternatif “sistemin” SWIFT’e sabitlenmediğini ve dolayısıyla bankacılar tarafından kontrol edilmediğini söyledi. Muhtemelen firma , aynı zamanda banka kontrollü olacak olan merkez bankası dijital para birimlerine ( CBDC’ler ) daha az istekli olacaktır.

Ve silah üreticisi, “dijital para birimlerine” giderek daha fazla meraklı olan tek Rus şirketi değil – genellikle kasıtlı olarak kripto için bir örtmece olarak kullanılan, ancak aynı zamanda diğer blok zinciri ve fintech- hakkında konuşmak için kullanılan her şeyi kapsayan bir terim. ilgili “varlıklar”.

Per Finam, bankacılık ve teknoloji devi Sberbank , blockchain destekli platformunda bir “dijital finansal varlık” değişimi başlatmayı planlıyor.

Banka, platformunda yenilenebilir enerji sertifikalarının satış ve satın alımlarını halihazırda pilot olarak uygulamış durumda ve şimdi kapsamını senetler ve üçüncü taraf fintech uygulamalarını kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Medya kuruluşu, Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Anatoly Popov’un, “küçük fintech firmalarından ve büyük şirketlerden programcıların, Sberbank blok zinciri platformunda “akıllı sözleşmeler şeklinde” yeni uygulamalar oluşturabileceklerini belirtti.

Bunun sektördeki rekabeti artıracağını ve firmaların “piyasaya çeşitli ürünler getirmek” için akıllı sözleşme teknolojisini kullanmalarına ve Rus BT gelişiminin “hızını önemli ölçüde artırmasına” izin vereceğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu