Bitcoin HaberleriHaberler

JP Morgan, uzun vadeli Bitcoin fiyatının 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor

Küresel yatırım bankası JPMorgan, son raporunda, Bitcoin’in uzun vadeli fiyatının geçen yıl tahmin edildiği gibi 146.000 dolardan 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Mevcut adil değeri geçen yıl tahmin edildiği gibi 35.000 $ ‘dan 38.000 $’ a sabitlediler ve kripto para biriminin yüzde 13’te aşırı değerli olduğunu düşündüler.

JPMorgan stratejistleri, “Bitcoin için ileriye dönük en büyük zorluk, oynaklığı ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleri” dedi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler raporda, bugün itibariyle Bitcoin’in altından yaklaşık dört kat daha volatil olduğunu söyledi. Bu seviyede, Bitcoin’in toplam piyasa değeri, yatırım amaçlı özel olarak tutulan tüm altınlarınkiyle eşit olacak dediler.

Bitcoin.com tarafından hazırlanan rapora göre, madalyonun dürüst değerini altından yaklaşık dört kat daha riskli olarak hesapladılar ve oynaklık farkı üç katına daralırsa, Bitcoin’in gerçek değerinin artabileceğini tahmin ediyorlar. 50.000 dolara.

Bu hikayeyi yazarken Bitcoin fiyatı 43,051,45 dolar. Coinbase’e göre, Bitcoin’in fiyatı son yedi günde yüzde 17,35 arttı ve son 24 saatte fiyat yüzde 0,76 düştü.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT çılgınlığına ilgi azalıyor olabilir

Validus Power Corp stratejik inisiyatifler direktörü Greg Foss, Blockworks tarafından yayınlanan bir raporda, metriklere bakıldığında, yatırımcıların piyasanın yukarı yönlü hareket etmesi konusunda iyimser göründüğünü ve bu nedenle yükseliş duruşunu sürdürdüklerini söyledi.

Bir JPMorgan müşteri anketi, katılımcıların Bitcoin fiyatının 60.000 $ veya üstüne ulaşacağına inandığını belirtti.

Bununla birlikte, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para birimlerine yatırım yapılmasına karşı uyarıda bulunarak, sınırlı arzını sorguladı ve varlıkların gerçek bir değeri olmadığını belirtti.

Dimon, geçen yıl Ekim ayında “Bitcoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum” dedi. Ayrıca gelecekte kripto para birimlerinin sert düzenlemelere tabi tutulacağını ve hatta dünyanın bazı bölgelerinde yasadışı olarak kabul edilebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu