Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)Haberler

JP Morgan için çalışan danışmanlar artık Grayscale Investments ve Osprey Funds ile ilgilenebiliyor

Business Insider‘a göre JP Morgan bu hafta danışmanlarına varlık yönetimi müşterileri için kripto ürünleri satın alma ve satma gücü verdi.

Bu, JP Morgan müşterilerinin Grayscale Investments ve Osprey Funds‘a yatırım yapabileceği anlamına gelir.

Müşteriler, yatırım ürünleri aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum‘a maruz kalacaklar.

Raporlara göre, dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimi fonlarına erişim izni verdi.

Business Insider , gördüğü bir nota atıfta bulunarak, müşterilerin artık JP Morgan danışmanları aracılığıyla beş kripto para birimi ürünü alıp satabileceklerini bildirdi. Danışmanların dört Grayscale Investments ürününe ve bir Osprey Funds ürününe erişimi vardır.

19 Temmuz’dan itibaren geçerli olan siparişler, müşterilere Grayscale’in Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust ve Ethereum Classic araçları aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic’e maruz kalma sağlıyor. Business Insider , müşterilerin Osprey Fund’ın Bitcoin Trust’ına da yatırım yapabileceğini bildirdi.

Bu tür fonlar, JP Morgan’ın müşterilerinin kişisel olarak kripto para birimine sahip olacağı anlamına gelmez – sadece ona maruz kalırlar. Grayscale ve Osprey, yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların fiyatını takip eden hisseleri satın almalarına izin vererek kripto dünyasında hisse sahibi olmalarını sağlayan firmalardır. Grayscale ve Osprey, kripto para birimlerini satın almak ve depolamak gibi tüm karmaşık işleri yapıyor.

Grayscale, kripto dünyasının en büyük varlık yöneticisi ve şu anda 27,5 milyar doları yönetiyor . New York City merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Digital Currency Group’a aittir. Ancak son zamanlarda, firmanın hisseleri Bitcoin fiyatına indirimli olarak işlem görüyor. Daha önce, bu hisseler bir primle işlem görüyordu, bu da onları satın almanın doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmaktan daha pahalı olduğu anlamına geliyordu.

Business Insider , JP Morgan’ın danışmanlarının yalnızca “istenmeyen” kripto alım satımı gerçekleştirebileceğini ekledi: ürünleri tavsiye etmelerine izin verilmemektedir, ancak bir müşteri talep ederse ürünleri satabilir ve satabilir.

Mart ayında, bir başka büyük yatırım bankası olan Morgan Stanley, daha zengin yatırımcıların Galaxy Bitcoin Fund LP, Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP ve FS NYDIG Select Fund aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalmasına izin verdi. Ancak Morgan Stanley, bunu yalnızca bankada en az 2 milyon dolarlık varlığa sahip müşterilere sundu.

New York City merkezli JP Morgan, kripto dünyasına daha açık hale geliyor. Daha önce şirketin CEO’su Jamie Dimon, denilen bir “dolandırıcılık” ama şimdi firma düzenli Bitcoin konuşur ilgili  dijital varlıklar ve bankacılık hizmetleri sağlayan üst kripto borsaları Coinbase ve İkizler için.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu