Kimdir

Jon Najarian

Jon Najarian bir opsiyon tüccarı, televizyon piyasası analisti, CNBC televizyon kişiliği, eski profesyonel futbol tüccarı ve aracılık ve piyasa analitiği yöneticisidir ve gayri resmi olarak DRJ veya Doctor J. ticaret kısaltmasıyla bilinir.

Najarian Advisors’ın kurucu ortağı ve piyasa istihbaratı, yorum ve ticaret stratejileri sağlayıcısıdır. Hisse senedi, opsiyonlar ve vadeli işlemler piyasasında olağandışı faaliyetleri belirlemek için kullanılan alım satım uygulamaları ve algoritmasını geliştirdi ve patentini aldı. CNBC’nin Fast Money programına düzenli olarak katkıda bulunuyor. 1982’den beri Chicago Ticaret Kurulu üyesidir.

Arkaplan

Najarian, Chicago Bears’ta profesyonel bir futbolcu olarak kısa bir süre çalıştıktan sonra, finansal kariyerine 1981’de Chicago Board Options Exchange’de başladı.

1989’da Mercury Trading’i kurdu ve 2004’te kat operasyonlarını Citadel’e satana kadar şirketi 15 yıl yönetti.

1991 yılında Najarian, ciddi tüccarları hedefleyen bir finans haber sitesi olan 1010WallStreet.com’u kurdu.

Najarian, 1991 yılında kurucu ortağı olduğu bir menkul kıymetler ve vadeli işlem şirketi olan PTI Securities’de baş piyasa stratejistiydi.

Dikkatinizi Çekebilir: Jeff Kilburg Kimdir?

Ülke genelinde 160 pazarda yayınlanan Fox Television Chicago & First Business için bir iş sunucusu oldu. Ayrıca tescilli, ticari markalı HeatSeeker & DepthCharge araştırmasını kendisinin ve kardeşi Pete’in kurucu ortağı olduğu optionsMONSTER.com adlı finansal web sitesinde yayınlamaktadır.

Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi İşletme Fakültesi Maliye Bölümü’nden Allen M. Poteshman’ın 10 Mart 2002 tarihli bir taslak araştırma makalesinde, Najarian’ın 11 Eylül 2001 tarihinden önce ticari faaliyetten sonuçlandığı belirtildi. ABD’de terör saldırısı “birisi saldırıların gerçekleşeceğini önceden biliyordu.”

Kardeşi Pete Najarian ile birlikte, Ekim 2005’te hisse senedi ve opsiyon tüccarları için piyasa istihbaratı, yorum ve ticaret stratejileri sağlayıcısı olan tradeMONSTER ve optionsMONSTER adlı bir çevrimiçi aracı kurum kurdu. 2008’de Najarian, kardeşi Pete Najarian ve profesyonel tüccar Guy Adami, Drakon Capital’i kuracak ( OptionMONSTER ve tradeMONSTER’ın kardeş şirketi ). tradeMonster, Haziran 2014’te General Atlantic tarafından satın alındı ve ardından OptionsHouse ile aynı anda birleştirildi.

Najarian, eğitimin bir savunucusu ve eğitimli tüccarların daha karlı tüccarlar olduğuna inanıyor. OptionMONSTER aracılığıyla düzenli olarak ücretsiz eğitim web seminerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, temel ve orta seviye seçeneklere ve hisse senedi alım satım eğitimine odaklanan “Canavar Gibi Invest” başlıklı birleşik belirtilen hafta sonu konferanslarına ev sahipliği yapıyor.

Najarian ve kardeşi Pete Najarian, fonları yöneten ve emeklilik ve vakıflara analiz, danışmanlık ve risk yönetimi hizmetleri sağlayan bir Kayıtlı Yatırım Danışmanı (RIA) olan para yönetimi firması Najarian Capital Advisers’a liderlik ediyor.

Eğitim

Najarian, Minnesota’daki Gustavus Adolphus Koleji’ne gitti.

John Lothian Haber Röportajı

ABD opsiyon hacmi 2013’te ikinci en yüksek seviyesine ulaştı, ancak 2014’te büyümeye devam edebilir mi? OptionMONSTER’ın kurucu ortağı Jon Najarian, opsiyon endüstrisinin temel itici güçlerinin haftalık seçenekler, güçlü bir ekonomik toparlanma ve daha fazla seçenek eğitimi için devam eden talep olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu