Editörün SeçtikleriHaberler

John McAfee’in Biyografi Yazarı İnce Bir Detaya Değindi

Geçen ay hayatını kaybeden teknoloji girişimcisi John McAfee, gösterişli yaşam tarzıyla tanınıyordu. Ama biyografisini yazan kişi, öldüğünde parasız olduğunu söyledi. Yazar, bunun nedeninin tüm parasını içinde yaşamadığı mülklere harcaması olduğunu söyledi.

Kendisiyle yakın çalışan bir biyografi yazarına göre, teknoloji girişimcisi John McAfee öldüğünde, çoğunlukla parasını yaşamadığı mülklere harcadığı için parasız kaldı.

Geçen ay bir İspanyol hapishanesinde 75 yaşında ölü bulunan McAfee’nin değeri 100 milyon dolardı. Ancak yazar Mark Eglinton, Cumartesi MailOnline raporunda öldüğünde, tüm paranın “kesinlikle tuhaf mülklere” harcandığını söyledi.

Bu yıl içinde McAfee’nin hayatı hakkında bir kitap yayınlayacak olan Eglington, o kaçarken McAfee ile aylarca röportaj yaptı. Yazar MailOnline’a verdiği demeçte, McAfee’nin yaklaşmakta olan kitap üzerinde Eglinton ile işbirliği yapacaktı , ancak biyografi için talep edilen ücreti ödeyemedi.

Siber güvenlik öncüsü McAfee, popüler antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusuydu.

Ayrıca vergi kaçakçılığı yasasıyla da başı belaya girdi. İddiaya göre, ABD yetkilileri tarafından “pompala ve boşalt” planları olarak tanımlanan yedi ilk madeni para teklifini (ICO) teşvik ederek 23 milyon doların üzerinde para kazandı.

Kocamın Ölümünü Twitter DM İle Öğrendim

Aylarca firarda olan McAfee, geçen yıl Ekim ayında İspanya’da tutuklandı. Suçlamalarla yüzleşmek için ABD’ye iade edilecekti, ancak hücresinde bariz bir intihar sonucu ölü bulundu.

Eglinton, MailOnline’a McAfee’nin bir noktada ciddi mali sıkıntı içinde olduğunu ve muhtemelen gerçekten ne kadar parası olduğu konusunda yalan söylediğini söyledi.

Biyografi için talep edilen miktarın “büyük bir miktar olmadığını” ve McAfee’nin bunu bile ödeyemediğini ekledi. Eglinton’a “Mali durumum seninkinden daha kötü” dedi.

ETH BTC’Yİ GEÇEBİLİR

Eglinton röportajda, “Ona sahip değilmiş gibi yapmak yerine, varmış gibi yapıyordu” dedi. 

ABD makamları daha sonra McAfee’nin 2014’ten 2018’e kadar vergi ödemediğini ve geliri başka birinin adına kripto para hesaplarından yönlendirdiğini iddia etti.

McAfee, geçen yıl İspanyol yetkililer tarafından tutuklanmadan önce altı ay boyunca firar etti.

Eglinton’ın “No Domain: The John McAfee Tapes” adlı kitabı Aralık ayında çıkacak.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu