Editörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri

Janet Yellen, Stabilcoin Endişeleri Üzerinden Düzenleyicileri Toplayacak

Önümüzdeki Pazartesi, Hazine Bakanı Janet Yellen, stablecoin tartışması için üst düzey düzenleyicilerle bir araya gelecek.

Hükümet yetkilileri, özellikle stabilcoinler ve Tether hakkında endişelerini dile getiriyorlar.

Hükümet yetkilileri stablecoin’ler hakkında alarm vermeye devam ederken, Hazine Bakanı Janet Yellen, Washington’da giderek daha fazla dikkat çeken kripto işi etrafında “kurumlar arası çalışmayı tartışmak” için önümüzdeki hafta düzenleyicilerle bir araya gelecek.

Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu 19 Temmuz Pazartesi günü toplanacakYellen, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkan Vekili Rostin Behnam‘dan oluşuyor.

ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan Tether (USDT), şu anda piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimidir; Birçok kripto para borsası, itibari parayla işlem yapmaktan kaçınmanın bir yolu olarak dolar yerine Tether’e karşı alım satım teklif ediyor. 

Ancak USDT’nin arkasındaki şirket, ticari uygulamaları ve sabitleyicinin gerçekten ABD doları tarafından desteklenip desteklenmediği hakkında sorularla karşı karşıya kaldı. Şirketin ilk iddiası – yayınlanan her Tether’in “geleneksel para birimi” ile 1:1 oranında desteklendiği – yanlış olduğu ortaya çıktı. Bunun yerine, Tethers çoğunlukla ticari kağıt veya bilinmeyen taraflara kısa vadeli borçlarla desteklenir. Kripto Para Haberleri

Hiçbir zaman tam bir denetime tabi tutulmamış olan Tether, kaçamaklığı nedeniyle yasal işlemle karşı karşıya kaldı – bir dava ve ardından New York Başsavcılığı’ndan gelen soruşturmanın ardından şirket, “pervasızca ve yasa dışı bir şekilde örtbas etme” nedeniyle 18,5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Yakın tarihli bir kongre oturumunda Jerome Powell, stabilcoinlerin neden daha fazla gözetime tabi olması gerektiğine dair bir örnek olarak Tether’i kullandı: “Kripto varlıklarının olacağını düşünmediğimiz ödemeler evreninin ( Kripto Haberleri ) önemli bir parçası olacaklarsa, ancak Stabilcoinler olabilir, o zaman açıkçası sahip olmadığımız uygun bir düzenleyici çerçeveye ihtiyacımız var ”dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu