Kimdir

James Bianco, CMT

James Bianco, CMT, bir Arbor Research & Trading, LLC olan Bianco Research, LLC’nin Başkanıdır. Kasım 1990’dan bu yana, portföy yöneticileri ve tüccarların sayısı birkaç yüze ulaşan sabit gelirli yorumlar üretiyor. Jim’in yorumları öncelikle sabit gelirli piyasalara ayrılmıştır ve birincil bayilerin, yatırım fonlarının, hedge fonlarının, vadeli işlem tüccarlarının, bankaların ve kurumsal yatırımcıların para akışı özelliklerine özel önem verir. Araştırdığı diğer konular arasında emtia fiyatlarının tahvil getirileri üzerindeki etkileri, hisse senedi piyasasının nominal gayri safi yurtiçi hasıla yüzdesi olarak oranının hisse senedi piyasasının fiyat performansını nasıl etkilediği, hükümet düzenlemelerinin enflasyonu belirlemede oynadığı rol, piyasa performans, yatırım fonu yatırımcılarını etkiler, politikanın faiz oranlarını belirlemede oynadığı rol.

Dİkkatinizi Çekebilir: Catalin Plapcianu Kimdir?

Jim, finansal piyasalardaki hareketlere ilişkin benzersiz ve özgün görüşler üretir ve birçok yatırım konferansında öne çıkan bir konuşmacıdır. Dow Jones’a ek olarak Wall Street Journal, New York Times, Barron’s, US News And World Report, BusinessWeek, Forbes, Fortune, The National Review, Euromoney ve Grant’s Interest Rate Observer gibi yatırım yayınlarında düzenli olarak yer almaktadır. Reuters, Knight-Ridder ve Associated Press haber telleri. Ayrıca, Hisse Senedi ve Emtia Teknik Analizi ile Financial Trader ve Futures Magazine için yazılar yazdı ve CNBC, CNN, Bloomberg ve Fox News’de sayısız kez yer aldı.

Arbor ve Bianco Research’e katılmadan önce Jim, New York’ta birçok önde gelen yatırım bankacılığı firmasıyla beş yıl geçirdi. UBS Securities’de hisse senedi ve sabit gelir araştırmalarında Piyasa Stratejisti ve First Boston ve Shearson Lehman Brothers’da Hisse Senedi Teknik Analistiydi. O, Chartered Market Technician (CMT) ve daha önce ulusal bir Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı ve CMT Association’ın 1996 yıllık seminerine başkanlık ettiği Chartered Market Technicians Association (CMT Association) üyesidir.

Bay Bianco evli ve dört çocuk babasıdır ve Chicago’da ikamet etmektedir. Marquette Üniversitesi’nden (1984) Finans alanında Lisans derecesine ve Fordham Üniversitesi’nden (1989) MBA derecesine sahiptir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu