Haberler

Jack Dorsey Merkeziyetçilik Çizgisini Çizerken, Web 3.0 Savaşları Kişiselleşiyor mu?

“Amacınız kuruluş karşıtıysa, size söz veriyorum o ethereum değil. Bana inanma ya da güvenme! Sadece temellere bakın.”

“Sadece tek bir başarısızlık noktası olmayan merkezi olmayan, güvenli, özel vakıfları önemsiyorum. Ve buna odaklandım, ”dedi Dorsey.

Jack Dorsey’in dün gece geç saatlerde (ABD saati ile) attığı tweetler , bir gün önce kendisi, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ortağı Chris Dixon, Tesla şefi Elon Musk ve hem Bitcoin hem de Ethereum’un önde gelen birkaç üyesinin dahil olduğu bir davayı izledi.

A16z’nin kurucu ortağı Marc Andreessen, firmasına yapılan saldırıları kenardan gözlemlerken, bunun yerine Dorsey’i Twitter’da engelleyerek yanıt verirken, aynı milyarder grubu yine iş başında.

Dorsey, “Web3’ten resmen yasaklandım” dedi.

Kısa bir süre sonra, Bitcoin topluluğu üyeleri, ünlü bitcoin boğa ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un “bu, bitcoin’e odaklanmayı kolaylaştırıyor” diyerek eski Twitter CEO’suna “teselli sözleri” sundu .

Popüler bitcoin cüzdanı Strike’ın kurucusu ve CEO’su Jack Mallers, “Aynı :( Bitcoin üzerinde çalışmaya geri döndü sanırım” dedi .

Neyin merkezi olmadığı ve neyin “VC’ye ait olduğu” konusundaki Twitter savaşı, New York Times’tan Bloomberg’e kadar tüm ana akım satış noktalarının yer aldığı Cryptoverse dışında da kaşları yükseltiyor.

Bu arada, kripto dünyasından bazı endüstri liderleri de insanlara bir Web3 projesini başarılı bir şekilde başlatmak için risk sermayesinin bir ön koşul olmadığını hatırlatma fırsatı buldu.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu