Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Jack Dorsey Firması Bitcoin Madenciliği Geliştirmek İçin ‘Blok’ ASIC Hakkında Çalışıyor

Dorsey, ASIC bitcoin madenciliğinin “yeni neslini” arıyor. LinkedIn’de ‘ Blok’tan ‘ Özel Dijital Tasarım Lideri’ pozisyonu için bir iş ilanı yayınlandı, iş tanımı şöyle diyor:

Bitcoin madenciliği ASIC’i geliştiren Block’taki özel silikon ekibinin bir parçası olacaksınız. Bu rolde, yeni nesil madencilik ASIC’ini geliştirmek için diğer dijital tasarımcılar ve karma sinyal tasarımcılarıyla yakın bir şekilde çalışacaksınız.

İş şunları gerektirir:

“10+ yıllık ilgili deneyime sahip BSEE derecesi veya Uygulamalı Bilim derecesi (veya üstü). Çip seviyesi de dahil olmak üzere RTL’den GDSII’ye tam tasarım döngüsünün iyi anlaşılması. CDC, STA, LINT, DFT, IP ve Fiziksel tasarım akışı (tercihen Kadans akışı) ile deneyim.”

Sektörde rakipler olsa da Bitmain’in yıllardır lider ASIC üreticisi olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca şirket sadece ASIC çipleri üretmekle kalmıyor, aynı zamanda Bitcoin madenciliği yapıyor.

Dorsey, Twitter’dan ayrılmadan önce bile, bitcoin genişlemesine ve bu tür madencilik makinelerini geliştirmeye odaklanacağına dair net ipuçları bıraktı. Ekim ayındaki bir Twitter gönderisinde, eski Twitter CEO’su böyle bir çaba için beş nedene dikkat çekti.

Dikkatinizi Çekebilir: Jack Dorsey, Bitcoin’in ‘Dünya Barışı’ Yaratabileceğinden Umutlu

Birincisi dağıtımla, madencilik gücünün ademi merkezileştirilmesiyle ilgilidir. Dorsey, madencilik üretiminin birkaç şirketin elinde yoğunlaşmasını eleştirdi ve daha merkezi olmayan hale getirme sözü verdi. Bunu hem donanımda hem de yazılımda verimlilik izledi.

BTC madenciliği umut verici olduğunu kanıtladığından, bu sektör büyük bir iş haline geldi ve bu nedenle madencilikte daha az ademi merkeziyetçilik var. Binlerce ASIC madencilik ekipmanının maliyetini karşılayabilen en iyi işletmeler, yalnızca BTC madenciliğini karlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Dorsey’in fikirleri gerçekleşirse, evde zahmetsizce BTC madenciliği yapmak mümkün olacak.

Son zamanlarda Ex Heyecan CEO’su Jack Dorsey değişti Kripto içine kapsamlı bir itme kapsamında kendisinden ödeme firması “Blok” Kime ‘Square’ ismi. Twitter CEO’su Jack Dorsey ayrıca merkezi olmayan bir Bitcoin değişimi oluşturma çabalarını açıkladı ve Onaylanmış Kare bir Bitcoin Sert Cüzdan oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu