Bitcoin Haberleri

Jack Dorsey, Bitcoin’in yapay zeka ve Blok Zinciri İle Twitter Bu işin Büyük bir parçası olacak

Sosyal medya platformunun patronu Jack Dorsey, yatırımcılara Perşembe günü şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında Bitcoin‘in Twitter‘ın geleceği için üç önemli trendden biri olduğunu söyledi.

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere Dorsey, yatırımcılara hem Twitter hem de hissedarlar için “kripto alanına bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmenin” “çok önemli” olduğunu söyledi.

Dorsey, “Bunun geleceğimizin büyük bir parçası olduğunu düşünüyorum” dedi. “Özellikle sosyal medyayı daha fazla merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüzde, sahip olunacak para biriminin üzerinde çok fazla yenilik olduğunu düşünüyorum.”

Daha önce, uzun süredir kripto inancına sahip olan Dorsey, defalarca Bitcoin’i “internet için yerel para birimi” olarak gördüğünü söylemişti.

Twitter’ın Super Follows, Commerce, Subscriptions ve Tip Jar gibi ürünlerine işaret ederek, “İnternetin yerel bir para birimi, küresel bir para birimi varsa, çok daha hızlı hareket etmeliyiz” dedi.

Tip Jar, bu yıl Mayıs ayında duyuruldu ve “insanların bahşiş gönderip almasının yeni bir yolu” olarak tanımlanıyor. Twitter’ın Dorsey tarafından yönetilen bir diğer ödeme şirketi Square ile yakın bağları göz önüne alındığında, yeni özellik mükemmel bir eşleşme gibi görünüyordu.

2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında Square , kurumsal bilançosuna eklemek için toplam 220 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

Twitter Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Bitcoin’in ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network , muhtemelen gelecekteki çabaların önemli bir parçası olacak , bu yılın başlarında Dorsey , Lightning’in Twitter’a veya BlueSky’a entegre edilmesinin sadece “an meselesi” olduğunu söyledi. merkezi olmayan sosyal medya standardı.

Dorsey , Facebook tarafından yönetilen bir stablecoin projesi olan Diem’e (eski adıyla Libra) işaret ederek, Twitter’ın dijital para birimi girişimlerini ilerleten tek sosyal medya platformu olmadığını da belirtti.

Dorsey’e göre, “buna bariz bir ihtiyaç var” ve “İnternete özgü açık bir standart gitmek için doğru yoldur.”

Bununla birlikte, Twitter patronu odağının Bitcoin üzerinde olacağını vurguladı.

Bu , Dorsey’in Bitcoin’e dayalı velayet dışı ve merkezi olmayan finans hizmetleri için açık kaynaklı bir platform oluşturmaya odaklanan yeni bir kuruluş başlatma planlarına yönelik son duyurusu ile aynı doğrultuda. Square’in kendi donanım cüzdanı da çalışmaları devam ediyor, girişimin ayrılmaz bir parçası olması muhtemel.

Sonuç olarak, Dorsey’in bu hafta başlarında “The B Word” çevrimiçi konferansında söylediği gibi, Bitcoin’in amacı “dünya barışının yaratılmasına” yardımcı olmaktır.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu