Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberler

Jack Dorsey, Bitcoin’in ‘Dünya Barışı’ Yaratabileceğinden Umutlu

Twitter CEO’su Jack Dorsey bugün Bitcoin‘in dünya barışını yaratmasını umduğunu söyledi.

Evet, “biraz gülünç gelebileceğinin” farkında.

Twitter ve Square CEO‘su Jack Dorsey bugün, Bitcoin’in nihai hedefinin dünya barışı olduğunu söylerken, iddiasının tuhaflığını da kabul etti.

Teknoloji girişimcisi, yorumları Tesla CEO‘su Elon Musk ve ARK Invest‘ten Cathie Wood‘un katıldığı ‘The B Word‘ çevrimiçi konferansında yaptı .

“Umudum, [Bitcoin] dünya barışı yaratması veya dünya barışının yaratılmasına yardımcı olması” dedi. “Biraz saçma gelebilir ama o temel seviyeyi düzeltirsiniz ve onun üzerindeki her şey gelişir. Uzun vadede ama ümidim kesinlikle barış.”

Dorsey, kripto para birimini sevmesinin ana nedenlerinden birinin topluluğu nedeniyle olduğunu ekledi – buna “derin ilkeli” diyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin “cehennem kadar tuhaf” bir topluluğa sahip olduğunu söyledi – ama bu yüzden onu seviyor.

Square CEO’su, görünüşte kurumları Bitcoin’i nasıl benimseyebilecekleri ve “ağı destekleyebilecekleri” konusunda eğitmek için oluşturulmuş konferansın düzenlenmesine yardımcı oldu.

Musk, bugün, halka açık şirketlerinden birden fazlasının Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. ” Bitcoin’e sahibim  , Tesla Bitcoin’e, SpaceX Bitcoin’e sahip ” dedi. Tesla, SEC dosyalamalarında açıklandığı gibi, Şubat ayında ünlü bir şekilde 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı, ancak SpaceX henüz böyle bir açıklama yapmadı.

Merkezi olmayan finans

Ancak Dorsey, dünyanın para sistemini değiştirmenin barış getirebileceğini söyleyerek en heveslisiydi. Ve bu değişiklik Bitcoin ile birlikte geliyor. 

“Bugün para sistemimizden kaynaklanan maliyet ve dikkat dağınıklığı gerçek ve daha büyük sorunlardan dikkati çekiyor” diye ekledi. 

Dorsey, uzun süredir Bitcoin fanatiği. Ödeme şirketi Square, geçtiğimiz yıl 8.027 Bitcoin satın aldı (bugün fiyatı 254 milyon dolar). Ve Ethereum veya Dogecoin gibi diğer kripto para birimleri için vakti olmadığını ve diğer girişimlerinin artık ona ihtiyaç duymadığını hissederse, tam zamanlı olarak Bitcoin’e odaklanmak için diğer tüm işleri bırakacağını söyledi.  

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu