Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Jack Dorsey, Bitcoin Geliştiricileri İçin Yasal Savunma Fonu Kurma Girişiminin Lideri

Bitcoin geliştiricileri için bir gönüllüler ekibinin yanı sıra yarı zamanlı avukatlardan oluşan bir yasal savunma ağı sağlamaya yardımcı olacak.

“Bu Fonun temel amacı, geliştiricileri, savunma avukatı bulma ve tutma, dava stratejisi geliştirme ve yasal faturaları ödeme de dahil olmak üzere, Bitcoin ekosistemindeki faaliyetleriyle ilgili davalardan korumaktır.” Dorsey, e-postayla gönderilen açıklamada şunları söyledi.

Fon, “şu anda çok cepheli dava konusu” olan Bitcoin geliştiricilerine yasal savunma alma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. Dorsey’in duyurusuna göre, ‘Bitcoin Legal Defense Fund’, “yazılım geliştiricilerini aktif olarak Bitcoin ve ilgili projeleri geliştirmekten caydıran yasal baş ağrılarını en aza indirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir varlık” olarak kuruldu.

Hareket, genel olarak affedilmeyen bir düzenleyici iklimin ortasında, hem Bitcoin hem de genel olarak kripto için kritik bir dönemde geliyor.

“Dava ve devam eden tehditler amaçlanan etkisini gösteriyor; Dorsey, savunma fonunun geliştiricileri savunmaya yardımcı olmak için koordineli ve resmi bir yanıt önerdiğini de sözlerine ekledi.

Duyuru ayrıca, şu anda mütevelli görevinin ihlal edildiğini iddia eden bazı geliştiricilere karşı düzenlenen meşhur Lale Ticareti Davası’nın mevcut savunmasının koordinasyonunu üstlenecek olan ilk proje aşamasından da bahsediyor. Fon ayrıca, şu anda faaliyeti için herhangi bir ek fon sağlamayı amaçlamadığını açıklamış olsa da, dış danışman için kaynak sağlamayı da vaat ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Piyasadaki düşüş Bitcoin ETF’ini de vurdu

Jack Dorsey, Alex Morcos ve Martin White, Bitcoin Legal Defense Fund yönetim kurulu olarak e-posta duyurusunu imzaladılar. Fon, Dorsey tarafından Bitcoin’in benimsenmesini genişletmek ve hızlandırmak için yürütülen birçok girişimden biri olarak sayılıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu