HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriWeb 3.0

Itheum, Elrond Tabanlı Açık Metaverse Veri Platformunu İnşa Etmek İçin Morningstar Ventures’tan 1.5 Milyon Dolar…

Itheum, yatırımcılardan ve izleyicilerden büyük ilgi görmeye devam ediyor; Proje, Elrond ekosisteminde açık bir metaverse veri platformu kurmayı hedefliyor. Morningstar Ventures liderliğindeki son 1,5 milyon dolarlık tohum turu, projenin önemli bir çekiciliği olduğunu doğruladı.

Itheum Tüm Silindirlere Ateş Ediyor

Itheum projesi, Elrond’un teknolojisini ana akım haline getirmek için öne çıkan bir teklif. Elrond Dubai göstergesinden çıkan ilk proje olan Itheum, Morningstar Ventures tarafından Ekim 2021’de başlatıldı. Bu inkübatör, Elrond’un ekosistemine daha fazla geliştirici faaliyeti ve proje çekmek için VC firması tarafından finanse edilen 15 milyon dolarlık girişimin bir parçasını temsil ediyor.

Morningstar Ventures, işlemleri çok daha yüksek hızlarda işlemek için durum paylaşımı nedeniyle Elrond’da büyük bir potansiyel görüyor. Ayrıca bu teknoloji, Itheum gibi projeler de dahil olmak üzere blok zinciri ve akıllı sözleşmelere dayanan daha karmaşık ürün ve hizmetlere izin verir. Birçok potansiyel kullanım örneğini destekleyen merkezi olmayan çok zincirli bir veri aracılık platformu, muazzam bir potansiyele sahiptir ve optimal bir deneyim sağlamak için güçlü bir teknoloji yığını gerektirir.

Dikkatinizi Çekebilir: Meme Coinler’e Büyük İlgi Artarak Devam ediyor

Itheum, blok zinciri teknolojisinin son yıllarda ilerleme kaydettiği bir bölge olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde potansiyel görüyor. Ayrıca Itheum, kurumsal düzeyde veri paylaşımını ve kişisel veri destekli Metaverse kimlik teknolojisini ana akım izleyici kitlesine getirmeyi hedefliyor. Mevcut Web2 silolarından Web3’e yüksek değerli verilerin geçişi ve ademi merkeziyetçiliğin resme dahil edilmesi, manzarayı sonsuza dek değiştirecektir.

Morningstar Ventures, Itheum’a ve projenin hedeflerine nasıl ulaşmayı amaçladığına yakından dikkat etmeye devam ediyor. 1.5 milyon dolarlık tohum turu finansmanı, firma tarafından bu proje için en son destek gösterisidir. Ayrıca Morningstar, ekibin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için ilk büyümeyi sürdürebilmesini sağlamak için Elrond tabanlı proje için daha fazla kuluçka sağlayacaktır.

Web3’Ün Temel Veri Platformu Olmak

1,5 milyon dolarlık başlangıç ​​finansman turu, itheum’un altyapısını Web3 ve bir Açık Metaverse için temel veri platformu olacak şekilde geliştirmesine olanak tanır. Veri DEX’i aracılığıyla kullanıcılar, eşler arası bir şekilde veri ticareti yapabilir, kişisel verilerle desteklenen sanal avatar kimlikleri oluşturabilir, kişisel veri kümelerini NFT’ler olarak basabilir, kendilerini Data Coalition DAO’larına uyumlu hale getirebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

 

Morning Ventures CIO’su Danilo şunları ekliyor:

“Dubai Elrond İnkübatörümüzü duyurduğumuzdan bu yana son üç ayda 100’lerce projeden ilgi gördükten ve bir düzine kaliteli projeye derinlemesine daldıktan sonra, Itheum’u topluluğumuza sunmaktan daha heyecanlı olamazdık. Itheum ekibi, merkezi olmayan veri sahipliği ve ticareti gibi karmaşık (ve ciddi) teknolojik zorluğu üstlendi ve NFT, Oyun ve Metaverse alanlarında tüketici veri ürünleri oluşturarak bunu “seksi ve alakalı” hale getirdi.”

Itheum şu anda çapraz zincir ve çapraz metaverse çözümünü sağlamak için Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon’da çalışıyor. Geliştiriciler, birbirine bağlı veriye dayalı meta veri deposu deneyimini geliştirmek için birincil çekirdek uygulamalarını Elrond’da geliştiriyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu