HaberlerKripto Para Haberleri

İtalya Menkul Kıymetler Binance’ın Yatırım Hizmetleri Sağlamak İçin İzni Yok

İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi, Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (Consob), kripto borsası Binance’in “İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını” açıkladı.

Duyuruya eşlik eden bir açıklamada Consob, borsanın web sitesi Binance.com’un daha önce İtalyanca olarak yazılmış türevleri ve hisse senedi tokenlerini açıklayan bölümleri içerdiğini belirtiyor.

Consob, yatırımcıları kripto varlıklarla ilgili işlemlerde “son derece dikkatli olmaya” çağırıyor ve yatırımcılara tüm paralarını kaybedebileceklerini hatırlatıyor.

Düzenleyicilerden Binance tepkisi

İtalyan düzenleyicinin hamlesi, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler tarafından Binance’e karşı alınan yakın tarihli bir dizi eylemi takip ediyor.

Geçen ay, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi , Binance’in İngiliz kuruluşu Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı . Birleşik Krallık’taki müşteriler Binance’de hala kripto para ticareti yapabiliyor olsa da, borsa, Santander ve Barclays dahil olmak üzere birçok bankanın borsaya yapılan ödemeleri bloke etmesi ve GBP para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alınmasıyla fiat ödeme kanallarını sürdürmekte zorlandı . Binance ayrıca SEPA Euro banka mevduatlarını askıya aldı .

Aynı ay, Japonya’nın finans düzenleyicisi FSA, kripto borsasının kayıtsız çalıştığı konusunda uyardı .

Düzenleyiciler, Binance’in kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine yaklaşımına ve özellikle borsanın bir genel merkezinin olmamasına itiraz etti.

Kendi adına Konuşan, Binance’ın CEO’su Changpeng “CZ” anlatan Zhao ile hiçbir merkezini sahip olduğunu savunuyor, “Bizim liderlik ekibi bir ofiste oturan olmadığını, biz tarafından gidebiliriz net bir yer, yoksa insanların çoğu en karargah diyebileceğimiz normal bir karargah tanımı. Bu yüzden insanlar bana sorduğunda, sadece tanımlarını tatmin etmek için onlara yanlış bir cevap vermek istemiyorum.”

Kripto borsası, Malta’ya gitmeden önce 2017’de Çin’den, önce Japonya’ya ve ardından Tayvan’a taşındı. Ancak 2020’de Malta , Binance’in orada faaliyet göstermek için lisanslı olmadığını açıkladı . O iken kayıtlı Temmuz 2021 yılında Cayman Adaları’nda Binance Holdings Limited, adaların Para Otoritesi şirket olduğunu söyledi yetkilendirilmemiş kendi yargı iş yapmak.

Geçen hafta yaptığı açıklamada Zhao, “uyumun bir yolculuk olduğunu” savunurken, operasyonları “yerel düzenlemelere uymak” için yerelleştirmeyi taahhüt etti. Şirket, son haftalarda uyum ekibini güçlendirmek için adımlar attı ve yeni uyum direktörü olarak eskiden eToro’dan Jonathan Farnell’i işe aldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu