HaberlerKripto Para Haberleri

İsviçreli kripto komisyoncusu, eski Barclays ve UBS banka yöneticisini CEO olarak atadı

İsviçre merkezli kriptofinans grubu Bitcoin Suisse, eski Barclay’in varlık yönetimi ve yatırım başkanı Dirk Klee’nin firmanın yeni CEO’su olarak atandığını duyurdu.

Açıklamada, Bitcoin Suisse belirtilen ayrıca UBS varlık yönetimi işinde baş işletme görevlisi olarak çalıştı Klee, 1 Nisan 2021 den Arthur Vayloyan başarılı olurum.

Klee’nin Bitcoin Suisse’in bankacılık lisansı almasına yardımcı olmada çok önemli bir rol oynaması bekleniyor. Özellikle, geçen yıl Mart ayında düzenleyiciler, kara para aklamayla mücadele protokollerindeki verimsizlikleri öne sürerek platformun bankacılık onayını reddetti.

Dikkatinizi Çekebilir: Decentraland, Times Meydanı’ndaki Yılbaşı kutlaması öncesinde boğa rallisine başladı

Kripto sektörü Avrupa’ya yayılacak

Randevu hakkında yorum yapan Klee, kripto para birimi sektörünün önümüzdeki yıllarda Avrupa genelinde genişlemesini beklediğini belirtti . Bu doğrultuda mevzuatta, müşteri beklentilerinde ve teknolojide önemli değişiklikler olabileceğini söyledi.

“Önümüzdeki yıllarda, kripto-finansal hizmetlerin büyümesi Avrupa’da ve küresel olarak hızlanmaya devam edecek. Düzenlemelerde, müşteri beklentilerinde ve teknolojide önemli değişiklikler öngörüyoruz. Bu, iş modeli ve stratejisinin dikkatli bir şekilde uyumlaştırılmasının yanı sıra yeni inovasyonları etkin bir şekilde uygulama becerisini gerektirir” dedi.

Klee’ye göre, geleneksel finansın blok zinciri teknolojisinden yararlanan kripto para birimleriyle bütünleşmesini de bekliyor. Merkezi olmayan sistemlerin güven yönünün daha geniş bir kitleye hitap ettiğini belirtiyor.

Atama ile birlikte Vayloyan, hissedar ve yönetim kurulu üyesi olmaya devam edecek.

Klee’nin işe alımı, Bitcoin Suisse’in kurucusu Niklas Nikolajsen’in şirketin yakında borsada listelenebileceğini ima etmesinden ancak üç ay sonra geldi .

Nikolajsen, “Hisse Senedi Listesi: BTCS’nin yakın gelecekte büyük bir borsada kote olması çok iyi olabilir” dedi.

Ayrıca, Klee’nin atanması, Bitcoin Susse’nin devam eden bir genişlemeye daha fazla işgücü ekleme hedefi ile uyumludur. Kurucuya göre, önümüzdeki dört çeyrek içinde 100-300 arasında personel işe almayı planlıyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu