Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

İşte Shiba Inu ve Dogecoin İçin Büyük Bir Tehdit Geliyor

İşte Shiba Inu ve Dogecoin İçin Büyük Bir Tehdit Geliyor

  • Kripto para biriminin yaygınlaştırılması, Shiba Inu ve Dogecoin’in beklentilerini tehlikeye atabilir.
  • PayPal ve Walmart’ın kendi kripto para birimlerini geliştirme çabaları bu tehdidin altını çiziyor.
  • Shiba Inu ve Dogecoin hala uzun vadeli başarı elde edebilir ancak bunu yapabilmek için farklılaşmaları gerekecek.

Shiba Inu’yu ( CRYPTO:SHIB ) ve Dogecoin’i ( CRYPTO :DOGE ) yüksek tüneklerinden ne devirebilir ? Elbette bir takım tehditler var. Dijital paraların batmaya devam etmesine neden olan en olası faktör olarak uzun süreli bir “risksiz” piyasaya geçişi sıralarım.

Kripto para dünyasının yükselen yıldızlarından bazılarının Shiba Inu ve Dogecoin pahasına ivme kazanması da oldukça olası. Örneğin, Chainlink ve Internet Computer, neredeyse tüm diğer kripto para birimleri düşerken, son zamanlarda kazançlar elde etti .

Ancak en endişe verici riskler, sürpriz olarak gelen risklerdir. İşte Shiba Inu ve Dogecoin için geldiğini görmemiş olabileceğiniz büyük bir tehdit.

Ana akıma hoş geldiniz, kripto

Gerilim oluşturmaya çalışmayacağım. Shiba Inu ve Dogecoin için birçok yatırımcının düşünmemiş olabileceği risk, kripto para biriminin yaygınlaştırılmasıdır. Sadece son birkaç hafta içinde, bunun iki çarpıcı örneği yaşandı.

İlk olarak, PayPal Holdings ( NASDAQ:PYPL ) 7 Ocak 2022’de bir kripto para birimi başlatmayı planladığını doğruladı . Fintech şirketi, ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin çıkarmak istiyor.

PayPal, dijital parası hakkında pek fazla ayrıntı yayınlamadı. Bununla birlikte, şirketin stabilcoin ile PayPal ve Venmo uygulamaları aracılığıyla satın alımlara izin vermesi oldukça güvenli bir bahis gibi görünüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: 2026’ya Kadar %1.000 (veya Daha Fazla) Artabilecek 3 Kripto Para Birimi

İkincisi, CNBC 16 Ocak’ta Walmart’ın ( NYSE:WMT ) kendi kripto para birimini yaratmayı planladığını bildirdi. Perakende devi, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine 30 Aralık 2021’de kendi dijital parası ve kripto cüzdanı ile metaverse’de rekabet etmek ve sanal ürünleri takas edilemez jetonlar (NFT’ler) olarak satmak istediğini belirten başvurularda bulundu .

Neden mem paraları için bir tehdit

PayPal ve Walmart, Shiba Inu ve Dogecoin için gerçekten sorunlara neden olabilir mi? Aslında evet. Ve bu iki şirket olmasa bile, başkalarının kripto para birimini ana akım haline getirme çabaları, iki meme parası için önemli bir tehdit oluşturabilir.

Muhtemelen dijital jetonlar için ileriye dönük en önemli itici güç, onların gerçek dünyadaki faydası olacaktır. Bu belki de geçmişte Shiba Inu ve Dogecoin’e karşı en büyük darbe oldu.

Bu mem paralarının gerçek dünyada fayda sağlamadığı eleştirisinin bir zamanlar olduğu kadar inandırıcılığı olmadığını düşünüyorum. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, gerçek dünyada çok daha fazla fayda sağlayan kripto para birimlerinin gelecekte gerçek dünyada daha az faydası olan kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermesidir.

Bu nedenle PayPal ve Walmart’ın çabaları Shiba Inu ve Dogecoin’in beklentilerini tehlikeye atabilir. PayPal, 33 milyon ticari hesap dahil olmak üzere 416 milyon aktif hesapla dünyanın en yaygın kabul gören dijital cüzdanına sahiptir. Walmart, hızla büyüyen bir e-ticaret varlığıyla dünyanın en büyük fiziksel perakendecisi olarak hüküm sürüyor.

Sonunda, Shiba Inu ve Dogecoin, kullanıcılar için “PayPal Coin” ve “Walmart Coin” ile kafa kafaya rekabet edebilir. Dünya çapında kripto para birimine ilgi duymayan milyonlarca insan artık bu tanıdık alternatifleri kullanmayı seçerse, mevcut favori meme paralarının çoğunun başı büyük belada olabilir.

Öngörülen bir sonuç değil

Shiba Inu ve Dogecoin hayranları kızgın tweetler ve e-postalar göndermeden önce, bu paralardan birinin veya her ikisinin de uzun vadede hala başarılı olabileceğini kabul etmeme izin verin. PayPal, Walmart veya kendi kripto para birimini sunmaya karar veren herhangi bir ana akım şirketin üstün geleceği önceden belirlenmiş bir sonuç değil.

Muhtemelen Shiba Inu ve Dogecoin’in uzun vadede başarılı olması için en iyi yol, şirketlerin başarılı olmak için yapması gerekenleri yansıtır – önemli bir şekilde farklılaşır. Örneğin, Shiba Inu’nun geliştirilmekte olan çok oyunculu oyunu, onu rakiplerinden ayırabilir.

Ya bu kripto para birimleri zorlayıcı rekabet avantajları sağlamıyorsa? PayPal ve Walmart gibi büyük şirketler tarafından sunulan gerçek dünyadaki hizmete karşı rekabet etmenin onlar için kaybedilmiş bir savaş olabileceğinden şüpheleniyorum. Belki bu ana akım tehdit açık ve mevcut bir tehlike değildir, ancak gelecekteki bir tehlike olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu