Kripto Para Analizleri

İşte Bitcoin Yükselişini Tetikleyecek olan etken – Bitcoin Analiz

İşte Bitcoin Yükselişini Tetikleyecek olan etken - Bitcoin Analiz

Bitcoin 4 saatlik grafik

bitcoin 4 saatllik grafik
bitcoin 4 saatllik grafik

BTC’nin 22 Haziran’da sıfırlanması ve ardından istikrarlı yükselişi, her iki yönde de neredeyse eşit bir kırılma şansının olduğu simetrik üçgen oluşumuna yol açtı. Bu modelin üst trend çizgisi, 4 saatlik 200-SMA (yeşil), %38.2 Fibonacci Uzantısı (35,629 $) ve 12 saatlik 50-SMA (gösterilmemiştir) ile çakıştı. Bu nedenle, bu bölgenin üzerinde bir kapanışın yukarı ve muhtemelen %50 Fibonacci Uzantısına ve 29 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 36.617$’a doğru bir salınımı tetikleyeceği iddia edilebilir. Bu sonucu geçersiz kılmak için satıcılar, 2 Temmuz’un en düşük seviyesi olan 32.717$’ın altına bir düşüşü hedefleyebilirler ki bu da modelin bozulmasına neden olabilir.

Dünden bu yana elde edilen kazanımlara rağmen, Squeeze Momentum Göstergesine göre piyasada yükseliş momentumu aslında gerilemeye başladı. Ancak, şu anda bir daralma yürürlükteydi ve önümüzdeki seanslarda oynaklık düşük kalabilir. +DI -DI’nin üzerinde kaldığı için hala yükseliş eğilimini gösteriyordu.

Bununla birlikte, 15’lik bir ADX okuması, piyasa daha az yönlü olduğu için bazı yan hareketlerin olasılığını yineledi. Göreceli Güç endeksi tarafsız bir bölgeyi korudu, ancak aşağı kanal endişe verici bir işaretti. Bu, geçen hafta piyasada bir miktar zayıflamaya işaret etti.

Karışık göstergeler, önümüzdeki günlerde BTC’nin bir sonraki dinlenme bölgesini belirlemeyi zorlaştırdı. Bununla birlikte, kısa vadeli hareketi yatay ve 34.000-35.000 $ fiyat seviyesi arasında olabilir ve bir sonraki geri çekilmeden önce %50 Fibonacci Uzantısı 36.850 $’a doğru hafif bir ralli şansı olabilir.

NOT: Yukarıdaki grafikler bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kendi yatırımınızı araştırmalarınızı kendiniz yapar yapınız. Çok yüksek riskli olduğunu sakın unutmayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu