HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

İsrail Hamas’a Bağlı Bir Şirketten 840 bin Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdiği Bildirildi

İsrail Hamas'a Bağlı Bir Şirketten 840 bin Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdiği Bildirildi

İsrail makamları, sözde terörizmi finanse etmekle bağlantılı olduğu iddia edilen kişi ve şirketlere baskı yapmak için çabalarını sürdürüyor. En son örnekte, böyle bir firmadan 800.000 doların biraz üzerinde dijital varlık ele geçirdiler.

  • Yakın tarihli bir yerel rapora göre , Savunma Bakanı Benny Grantz el koyma emrini imzaladı.

 

  • Kapsam, açıklanmayan kripto varlıklarında toplam miktarın 2,6 milyon NIS (yaklaşık 840.000 $ değerinde) olduğunu belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: İsrail 61 bin Doların Üzerindeki Varlıkları Vergiye Tabi Tutuyor

  • Fonların Malach Ailesine ait olan al-Mathaddon borsasına bağlı olduğu bildirildi. Bazı kaynaklar ikincisinin Gazze’deki Hamas ile derin bağlantıları olduğunu iddia ediyor.

 

  • Bu, Gantz’ın yine al-Mathaddon’a ait 150 dijital cüzdana el konulmasını denetlemesinden sonra son birkaç ay içinde ikinci benzer kripto para ele geçirme olayı.

 

  • İsmi açıklanmayan kaynaklar, şirketin Hamed Ahmed Khundari’nin (teröre fon sağlamakla suçlanıyor) suikastının ardından operasyonlarını geliştirdiğini ve yukarıda bahsedilen fonların Hamas’a doğru yola çıktığını söyledi.

 

  • “Terör fonlarının peşine düşmeye devam edeceğiz. Hamas’a ve terör örgütünün geleneksel para transfer yollarını dijital para birimi aracılığıyla alt etme becerisine yönelik darbe, gelişen güvenlik sisteminde önemli bir araçtır.” – yorumladı Gantz.

 

  • Daha önce, İsrail Terör Finansmanı ve Kara Para Aklama ile Mücadele Kurumu , kripto para birimleri de dahil olmak üzere bazı dijital finansal ürünlere yeni düzenlemeler getirmeyi planladığını söyledi . Suç faaliyetlerinde ve terör finansmanında kripto kullanımını azaltmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu