Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

İsrail 61 bin Doların Üzerindeki Varlıkları Vergiye Tabi Tutuyor

İsrailli finans otoriteleri, kripto yatırımcıları için raporlama gerekliliklerini uygulamada yalnız değiller, ancak yük genellikle yatırımcıların kendilerine değil, sanal para birimi hizmet sağlayıcılarına yükleniyor. Örneğin, Temmuz ayında Tayvan, kripto platformlarının 18.000 doları aşan işlemleri soruşturma bürosuna bildirmelerini gerektiren yeni kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemelerini yürürlüğe koydu.

İsrail Bitcoin Derneği (IBA) ve diğer kripto savunucuları tasarıya karşı çıkıyor.

Salı günkü yasa tasarısı, finans yetkilileri İsrail’in “kaçak ekonomisini” ortadan kaldırmaya çalışırken nakit kullanımına yönelik cezalar da içeriyordu.

Samocha, düzenleyicilerin kara para aklama ve terör finansmanı gibi kötü niyetli faaliyetleri takip etme arzusunu anlasa da, bunun İsrailli bitcoin sahiplerine öncelikle suçlular gibi muamele edilmesi gerektiği anlamına gelmediğini söyledi.

IBA‘daki düzenleme başkanı Nir Hirshman, CoinDesk‘e yaptığı yazılı açıklamada, derneğin yasa taslağını görür görmez ITA’daki üst düzey yetkililerle iletişime geçtiğini söyledi.

Hirshman, “Onlar çok dikkatliydi, açıktı ve tekliflerindeki değişiklikleri düşünmeye istekliydiler” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu