Bitcoin HaberleriHaberler

İspanyol Milletvekili İspanya’yı Bitcoin Madencilik Merkezine Dönüştürmeyi Önerdi

Merkez sağ Vatandaşlar partisinden Milletvekilleri Kongresi üyesi Maria Munoz, Kazakistan’daki Bitcoin madencilik endüstrisini olumsuz yönde etkileyen protestolar sırasında İspanya’yı kripto para birimlerine yatırım yapmak için güvenli bir yer haline getirmeyi önerdi . İkinci en büyük madencilik merkezindeki kargaşa nedeniyle küresel hash oranının sadece iki gün içinde %14 düştüğüne dikkat çekiyor. Ekonomist ayrıca son Bitcoin fiyat düşüşünü Kazakistan’daki kargaşaya da bağlıyor. Bugün erken saatlerde, amiral gemisi kripto para birimi Bitstamp borsasında 40.600 dolara kadar düştü.

Munoz, yazılı bir cevap talebiyle üç soru önerdi. Hükümetin, küresel hash oranındaki son düşüşün İspanya’daki kripto para birimi endüstrisi üzerindeki etkisinin farkında olup olmadığını, hükümetin Kazakistan’daki internet kesintileri nedeniyle kaçmak zorunda kalabilecek kripto para birimi madencilerini çekmeyi planlayıp planlamadığını ve bunun olup olmadığını sorguluyor. yerel Bitcoin madencilik endüstrisinin ne kadar enerji verimli olduğu hakkında bilgi.

Geçen yıl Citizens, şeffaf bir düzenleyici çerçeve tasarlamayı ve yüksek uyumluluk standartlarını getirmeyi içeren ulusal bir kripto para birimi stratejisi oluşturmayı önerdi. Amacı, İspanya’yı Avrupa Birliği içinde ve küresel sahnede en iyi kripto merkezlerinden biri olarak konumlandırırken, artan popülaritesinin ortasında kripto para birimlerini perakende yatırımcılar için daha güvenli hale getirmektir. Ancak hükümet bu teklifi henüz değerlendirmedi.

Munoz’un son tweet’i Twitter’da sert eleştiriler aldı. Avrupa Parlamentosu üyesi Ernest Urtasun, Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini iddia ederek son girişimini “kötü bir şaka” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu