HaberlerKripto Para Haberleri

İran, Kripto Para Madenciliğine Kısmen İzin Veriyor

İran, ülke genelindeki elektrik kesintileri nedeniyle Mayıs 2021'de kripto para madenciliğini yasaklamıştı.

İran, ülke genelindeki elektrik kesintileri nedeniyle Mayıs 2021’de kripto para madenciliğini yasaklamıştı. İran bu ay yasağı kaldırdığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkedeki uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle yasadışı kripto para madenciliğini suçlayarak kripto madenciliğini yasaklayan İran, düzenlemeler ve kripto madenciliği yasaları ile elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefledi.

Kripto Madenciliği Lisans Almalı

İran, Kripto Para Madenciliğine Kısmen İzin Veriyor
İran, Kripto Para Madenciliğine Kısmen İzin Veriyor

İran, kripto madencilerinden yenilenebilir enerji kullanmalarını istedi. Kripto para madenciliği yapmak isteyenler, birçok kurala tabi olan bir lisans almak zorundadır. Bu ruhsatı almanın kolay olmadığı ve isteyen herkese verilmeyeceği belirtildi.

Kripto Madencileri Artan Elektrik Faturasını Ödeyecek

Kripto madencilerinin normal vatandaşlardan daha fazla elektrik tükettiğini söyleyen İranlı yetkililer, mevzuatla birlikte lisanslı kripto madencilerinin bu nedenle daha pahalı elektrik faturaları ödeyeceklerini belirtti.

Madenciler Ürettikleri Kripto Paraları İran Merkez Bankası’na Satabilecekler

İran, mevzuat düzenlemesi ile uzun vadede kripto madenciliğine birçok kolaylık getirmeyi hedefliyor. Şimdilik mevzuat kısıtlamalar getirse de madenciler ürettikleri kripto paraları İran Merkez Bankası’na satabilecekler.

Dikkatinizi Çekebilir: Haftalık Bitcoin Tahmini Rapor: İşte Görülecek Seviyeler!

Yeni Projelerle Daha Fazla Kolaylık Sağlanacak

Ayrıca kripto madencilerinin elektrik faturası yükünü hafifletmek ve kripto madenlerine yeterli miktarda elektrik tedarik etmek için 10 bin megavat yenilenebilir enerji üretilmesi hedefleniyor. Bu proje hayata geçtiğinde hem İran’ın elektrik sorununun çözüleceğinin hem de kripto madencilerine ucuz elektrik sağlanabileceğinin altı çizildi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu