Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

İran, Bitcoin Madencilik Yasağını Kaldırıyor

İran, Eylül ayının son haftasından itibaren Bitcoin ve kripto madencilerinin ülkede faaliyet göstermesine tekrar izin verecek.

İran hükümeti , Mayıs ayında Bitcoin ( BTC ) ve kripto para madenciliği operasyonlarını yasaklamıştı. O sırada, madencilerin sıcak yaz aylarında şebekeye aşırı yük bindirmesini önlemek için kararın alındığı bildirildi.

Bitcoin madencileri, İran’daki Elektrik kesintilerine sorumlu tutuluyor. Ayrıca İran Afganistan’a  Elektrik İhracatını durdurduğunu bildirdi.

Nisan ayında Çinli yatırımcılar, aşırı elektrik tüketimiyle ilgili şikayetler nedeniyle dört ay boyunca hizmet dışı kaldıktan sonra ülkenin en büyük Bitcoin madencilik merkezini yeniden başlattı.

ilgili içerik : Double Peak Teorisi – Şimdi Yatırım Zamanı

Bununla birlikte, yasadışı kripto madenciliği operasyonlarının, elektrik arzındaki önemli baskının nedeni olduğu bildiriliyor. Bu nedenle, moratoryum Eylül ayında kaldırıldığında, yalnızca yetkili madencilerin faaliyetlerine devam etme izni verilecek.

Haziran ayında, İran’daki yetkililer düzenlenmiş kripto para madenciliği operasyonları için baskı yapmaya devam ederken, ülkenin ticaret bakanlığı 30 kripto madenciliği lisansı verdi.

Yine Haziran ayında, Tahran polisinin şehir genelinde yasadışı madencilik operasyonlarından 7000’den fazla sondaj kulesine el koyduğu bildirildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu