HaberlerKripto Para Haberleri

Intel kripto madenciliği işine giriyor, çipinin diğer GPU’lardan 1.000 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor

Gelir bakımından dünyanın en büyük çip üreticisi Intel, yeni ve güçlü bir madencilik çipinin piyasaya sürülmesiyle kripto para birimleri dünyasına adım attığını resmen duyurdu. Şirket, çoğu geleneksel Grafik İşlem Biriminden (GPU) 1.000 kat daha hızlı çalıştığını iddia ettiği en son yonga seti ile kripto ve takas edilemez token (NFT) madenciliği operasyonlarının patlamasından para kazanmayı amaçlıyor.

Intel, çipinin, blok zinciri görevlerini önemli ölçüde daha hızlı ve daha çevre dostu hale getirebilen, enerji açısından verimli bir “hızlandırıcı” olduğuna kesinlikle inanıyor. Bu doğruysa, verimliliği artırabilir ve blok zinciri madenciliği faaliyetlerinin aksi takdirde büyük karbon ayak izini azaltabilir.

Intel Corporation’da Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafik Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raja M Koduri bir blogda, “Devre yeniliklerimizin, ana akım GPU’lardan watt başına 1000 kattan fazla daha iyi performansa sahip bir blok zinciri hızlandırıcı sunmasını bekliyoruz” dedi. İleti. “Bu ay Uluslararası Katı Hal Devre Konferansı’nda (ISSCC) devre yeniliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz” diye ekledi.

Blok zinciri ve NFT endüstrisindeki muazzam potansiyel göz önüne alındığında, hareket sürpriz değil. Çipleri madencilik faaliyetleri için yaygın olarak kullanılan Intel rakibi NVIDIA Corp., Ethereum tabanlı madenciliği desteklemek için zaten özel bir çipe sahip.

Dikkatinizi Çekebilir: Bugün kripto para fiyatları: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Solana düşüyor, Shiba Inu yükseliyor; İşte daha geniş kripto piyasası trendleri

Çiplerin nakliyesi 2022’de başlayacak ve ilk müşterileri arasında daha önce Square Inc olan GRIID Infrastructure ve Block Inc yer alıyor.

Jack Dorsey’in dizginlerinde olan Square Inc., blok zincirine odaklanmasını vurgulamak için kendisini Block Inc. olarak yeniden adlandırdı. teknolojiler.

Intel ayrıca İsrail firması Tower Semiconductor’ı 5,4 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldığını duyurdu. Anlaşma, ABD’li yonga üreticisine küresel yarı iletken kıtlığını gidermede diğerlerine göre bir avantaj sağlayacak ve onu özel tasarımlı yongalar üretmenin ön saflarına yerleştirecek.

Intel’in kripto dünyasına resmi girişimi, hem oyun hem de kripto para birimleri için bir kazan-kazan durumu sunuyor. Intel’in yol haritası, büyük işlem gücüne sahip sürdürülebilir çözümler sunarken ölçeklenebilirliği de içeriyor.

“Çok fazla bilgi işlem gücü, çok fazla sürtünme olmadan birçok insan için mevcut olduğunda inanılmaz şeyler olur. Bir sonraki harika şeyler setini dört gözle bekliyoruz!” Raja M Kudori dedi.

Intel Laboratuarları sürekli olarak tümleşik devre, kriptografi ve GPU’larla ilişkili atılımlar yaratmaya ve darboğazları çözmeye çalışıyor. En son blog gönderisinde şirket, blockchain teknolojisi, Metaverse ve Web 3.0 alanlarında muazzam bir potansiyel olduğunu yazdı. Vizyonunu gerçekleştirmek ve bu potansiyelden yararlanmak için Intel, Intel’in Hızlandırılmış Bilgi İşlem Sistemleri ve Grafik iş birimi içinde yeni bir Özel Hesaplama Grubu kurdu.

Blockchain madencilik operasyonlarıyla ilişkili enerji tüketimi konusunda artan endişeler var, bu da enerji verimli çözümlere ihtiyaç yaratıyor. Koduri’nin blog gönderisi, çip üreticisinin “açık ve güvenli bir blok zinciri ekosistemi oluşturup teşvik edeceğini ve bu teknolojiyi sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeye yardımcı olacağını” okudu.

“Bazı blok zincirlerinin muazzam miktarda bilgi işlem gücü gerektirdiğinin farkındayız, bu da ne yazık ki muazzam miktarda enerji anlamına geliyor. Müşterilerimiz ölçeklenebilir ve sürdürülebilir çözümler istiyor, bu nedenle çabalarımızı ölçekte enerji açısından en verimli bilgi işlem teknolojilerini geliştirerek blok zincirinin tam potansiyelini gerçekleştirmeye odaklıyoruz ”dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu