Bitcoin HaberleriHaberler

İntel, Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC Yongalarını Açıklayacak

İntel, Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC Yongalarını Açıklayacak

19-26 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Katı Hal Devreleri Konferansı (ISSCC) için konferans gündemine göre Intel, yeni “Bonanza Madeni: Ultra Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC”ini tanıtacak. Bitmain, Whatsminer ve MicroBT gibi kripto konusunda uzmanlaşmış üreticilerle birlikte çalışarak Intel’i rekabetçi bir alanda konumlandıracak hareket.

Geçen yıl Ekim ayında, 12. nesil Alder Lake CPU serisinin duyurusu ve ilk nesil GPU’ları olan Intel® Arc™ serisinin piyasaya sürülmesinin yanı sıra Intel, yeni GPU’larda Ethereum madenciliği için sınır belirlemeyeceğini belirtti. , rakipleri Nvidia ve AMD’nin aksine.

Bonanza Mine ASIC madencilik birimlerinin düşük voltajlı ve enerji verimli olarak tasarlandığı söyleniyor. Intel’in dünyadaki en büyük yarı iletken çip üreticilerinden biri olarak sektördeki varlığıyla, Bitcoin 21 milyon eşiğine istikrarlı bir şekilde yaklaşırken, bu son duyuru stratejik bir dönemde geliyor.

Intel’in 12. nesil CPU’larının ve birinci nesil GPU’larının piyasaya sürülmesiyle, özellikle masaüstü ve mobil işlemciler için yüksek performanslı donanım pazarında AMD ve şimdi Nvidia gibi rakiplerine göre yakaladığı ivmeyi istikrarlı bir şekilde geri kazanıyor. Kripto madenciliği donanım alanına girerken, eklenen rekabet katmanı, kendilerini aynı GPU’lara ihtiyaç duyan diğer tüketicilerle rekabet içinde bulan kripto madenciliği meraklıları için yatakları muhtemelen yeniden dengeleyecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ünlü Fotoğrafçı Ve Kameraman Paul Nicklen, NFT’lerin Çevre Dostu Olanakları Öne Çıkarmak Için ‘SAVAGE’a Katıldı

Geçen yıl Mart ayında AMD, kriptoya özel madencilik donanımı da geliştirdiğini duyurmuştu . Nvidia ise Ethereum blok zincirinde mevcut iş kanıtına dönüşün GPU talebinde dalgalanmalara neden olabileceği konusunda tüketici uyarıları yayınladı .

Bu, daha yerleşik ASIC imalat firmalarına karşı ek rekabet yoluyla silikon pazarını canlandırmak için olumlu bir haber olsa da, dünya çapındaki mevcut silikon sıkıntısı durumu endişe kaynağı olabilir.

Blok zinciri altyapı firması Bitfarms’a göre, küresel madencilik endüstrisi için tahmini sürdürülebilirlik endeksi 2021’in 4. çeyreğinde yaklaşık %58,5 arttı. Intel’in bu enerji verimli ASIC madencilik çipine ilişkin son duyurusu, küresel olarak kripto madenciliğinin sürdürülebilirliğini artırmaya hazırlanıyor. Bitcoin madenciliğinden elde edilen yıllık gelir şu anda 17 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu