Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Intel, Coinbase’deki hissesini açıkladı

Dünyanın en büyük yarı iletken çip üreticisi Intel , kripto para borsası Coinbase‘deki hissesini açıkladı. Firmanın kurumsal yatırım yöneticileri tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan üç aylık bir rapora göre, 763.000$ karşılığında 3.014 COIN hissesi satın aldı.

Intel’in 216 milyar dolarlık bir piyasa değeri olduğu göz önüne alındığında, satın alma oldukça küçük görünebilir. Yine de, teknoloji devinin kripto para birimi alanındaki ilk anlamlı yatırımını temsil ediyor. 2018 yılında, yaygın olarak kullanılan bilgisayar çiplerinin üreticisine, enerji verimli Bitcoin madenciliği sağlayan bir işlemci için de patent verildi.

İlgili içerik : Binance ABD CEO’sunun İşe Alınması, Coinbase ile Sürtünme Yarattı

Bundan önce Intel, blockchain teknolojisinden yararlanmak için yazılım geliştirme platformu PokitDok ile güçlerini birleştirdi.   

2017 yılında, Santa Clara merkezli şirket, kripto para birimini güvenli bir şekilde depolamak için yeni bir çözüm geliştirmek için Fransız donanım cüzdan üreticisi Ledger ile de ortaklık kurdu.

İlgili İçerik : Stablecoin’lere Denetim Geliyor Başta TETHER(USDT) Hedef Tutuldu

Coinbase hisseleri toparlanma aşamasına geçti

Coinbase’in hisseleri, 11 Ağustos’ta 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 294 dolara yükseldi.

coinbase
coinbase

Wall Street’in sessiz görünümüne rağmen Coinbase, beklenenden daha yüksek işlem bazlı geliriyle analistlerin tahminlerini önemli ölçüde aşmayı başardı.

İlgili içerik : Yatırım Şirketi ARK Invest, Square’in 225.937 hissesini satın aldı

Ark Yatırım Yönetimi pazar çekilme sırasında Coinbase varlığını artırarak devam etti.

ARK Fintech Innovation ETF‘si şu anda 172 milyon dolar değerinde COIN hissesine sahip.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu