NasılNedir

Initial Coin Offering (ICO) Nedir? ICO Tanımı

Initial Coin Offering (ICO) Nedir? ICO Tanımı

ICO Projesi Nedir? ICO (Initial Coin Offering), yeni projelerin bitcoin ve ether karşılığında temel kripto paralarını sattığı para toplama mekanizmasıdır. Bir yönden, yatırımcıların şirket hisselerini satın aldığı IPO (Initial Public Offering – Halka Arz) ile benzerlik göstermektedir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

ICO ne anlama geliyor?

Projelere fon toplamak amacıyla, yeni üretilen bir jeton ya da kripto varlığın, Bitcoin, Ethereum gibi popüler kriptoparalar karşılığında satışa sunulması sürecini tanımlamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Total market cap 2 nedir?

Initial Coin Offering

ICO, Initial Coin Offering: Türkçesi; “İlk Para Teklifi” anlamına gelen ve yeni bir kripto para birimi teklifi için fonların nasıl toplandığı anlamına gelen bir kısaltmadır. Yeni bir şirket borsaya girdiğinde fon toplayan bir IPO’ya (İlk Halka Arz) benzer.
ICO‘yu bir şirket gibi düşünürseniz aslında henüz koin olmamış bir kripto paraya yatırım yaparak o şirketten hisse almış gibi olursunuz. Eğer teknoloji kuvvetliyse zengin olursunuz, tıpkı şirketlerde olduğu gibi.

ICO satışı nedir?

ICO, terimi en basit anlamıyla bir kripto paranın ilk kez halka ihraç edilmesidir. ICO’lar blockchain tabanlı projelere fon toplama adına yapılan çok önemli bir etkinliktir. Böylelikle çok sayıda yeni token ve proje hayata geçer.

ICO fiyatı ne demek?

ICO, Initial Coin Offering’in kısaltmasıdır. ICO’yu bir şirket gibi düşünürseniz aslında henüz koin olmamış bir kripto paraya yatırım yaparak o şirketten hisse almış gibi olursunuz. Eğer teknoloji kuvvetliyse zengin olursunuz, tıpkı şirketlerde olduğu gibi.

ICO Coinler nasıl alınır?

Dikkatinizi Çekebilir: Max Arz Ne Demek? (Maksimum Arz) Nedir?

ICO döneminde nasıl token satın alınır?

  • Projenin web sitesi üzerinden ICO’ya kaydolun. …
  • Bitcoin veya Ether satın alın. …
  • BTC veya ETH’lerinizi cüzdanınıza taşıyın. …
  • ICO token satın alın. …
  • Kripto paranızı ilgili adrese göndererek ICO’ya katılın. …
  • ICO token’larınızı cüzdanınıza aktarın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu