HaberlerNFT Haberleri

İngiltere WWF, Çevresel Tepkiler Nedeniyle Lansmanından Kısa Bir Süre Sonra NFT’leri İptal Etti

Web sitesinde yapılan açıklamada , “Kapsamlı araştırma ve uygun durum tespitinin ardından, NFT alanına girmenin kuruluşumuza ve çalışmalarımıza sağladığı faydaların, NFT’lerin Poligon üzerinde basılmasının sınırlı çevresel etkisine değer olduğuna kesinlikle inanıyoruz .”

WWF’nin Tokens for Nature’ı , çok daha fazla enerji verimli olduğunu iddia eden Katman 2 blok zinciri Poligonunu kullanarak, kötü şöhretli enerji verimsiz Ethereum ağına bir alternatif sağlamayı amaçladı. Ancak, Tokens for Nature’ın lansmanını hızlandırdıktan sonra, WWF yardım kuruluşu web sitelerinde NFT’leri basmaya yönelik diğer planlarını iptal eden bir bildiri yayınladı:

“NFT’lerin çok tartışılan bir konu olduğunun farkındayız ve hepimizin bu yeni pazar hakkında öğrenecek çok şeyi var, bu yüzden şimdi bu denemenin etkisini tam olarak değerlendireceğiz ve destekçilerimizi meşgul etmek için en iyi şekilde nasıl yenilik yapmaya devam edebileceğimizi düşüneceğiz.”

NFT’lerin çevresel etkisini çevreleyen tartışmalar göz önüne alındığında, vahşi yaşam yardım kuruluşunun karşılaştığı tepki beklenebilir. Başlangıçta NFT’lerin Polygon’da basılmasının “sınırlı çevresel etkisini” savunmasına rağmen, WWF ilk duruşunu ikiye katladı ve NFT girişimlerine devam etmek için başka bir planı yok.

İlginç bir şekilde, WWF, dev panda, tapanuli orangutan ve javan gergedanı dahil olmak üzere nesli tükenmekte olan 13 türü gösteren Doğa Simgeleri NFT’lerini kaldırmadı.

Dikkatinizi Çekebilir: ChangeNOW, NOW Cüzdanında NFT Desteği Başlattı

Polygon, işlem sürelerini hızlandırmanın yanı sıra daha az enerji kullandığını iddia etse de, biraz daha enerji verimli olsa da, 2.

İşlemleri doğrulamak için “hisse kanıtı” kullanılmasına rağmen, Polygon hala Ethereum ile birlikte çalışır ve Ethereum ağındaki iş kanıtı kullanılarak doğrulama gerektiren sözleşmelerle, çevresel iddialar en iyi ihtimalle belirsizdir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu