Binance HaberleriHaberler

İngiltere, ödeme ağıyla Binance bağlantısının bir endişe kaynağı olduğunu söylüyor

İngiltere’nin mali gözlemcisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para birimi değişimiyle ilgili endişelerine rağmen Binance’in önemli bir İngiltere ödeme ağına erişmesini durdurmak için çok az yetkisi olduğunu söyledi. Binance Salı günü web sitesinde, kullanıcıların İngiltere’deki ödemeleri ve banka hesabı transferlerini denetleyen bir ağ olan Faster Payments aracılığıyla sterlin yatırabileceklerini söyledi.

Hareket, muhtemelen dünyanın en büyük kripto para borsasının İngiltere’de daha fazla müşteriye ulaşmasına izin verecek. Bir Binance sözcüsü, Faster Payments’a erişmek için ödeme şirketi Paysafe ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Mali Davranış Otoritesi (FCA) geçen yıl Binance’in tüketiciler için önemli bir risk oluşturduğu konusunda uyardı ve düzenlenmiş faaliyetleri durdurmasını emretti. Bir FCA sözcüsü, “Binance ile ilgili endişelerimiz devam ediyor” dedi. “Bu iş ortaklığına ilişkin bir bildirim aldık, ancak bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkimiz sınırlı. Paysafe endişelerimizin farkındadır ve bu büyüklükteki firmalara yönelik yaklaşımımızla tutarlı olarak yakın ve sürekli denetime tabidir.”

İngiltere maliye bakanlığı, bu yılın sonlarında, şimdiye kadar büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto sektörünün nasıl denetlenmesi gerektiğini belirleyecek.

Dikkatinizi Çekebilir: Safemoon, Babydoge, Metahero ve Saitama Inu ile Aynı BRC20 Akıllı Sözleşme Blockchain’inin Ardından Bitgert ile Ciddi Bir Rekabetle Karşı Karşıya

Reuters’in FCA’nın endişeleriyle ilgili ilk kez Financial Times tarafından bildirilen sorularına yanıt olarak, bir Binance sözcüsü, düzenleyicilerle tartışmalara “yapıcı ve işbirlikçi bir yaklaşım” gerektiğini söyledi.

Paysafe, “Binance’in gelişen ve olgunlaşan bir işletme olarak büyüme taahhüdünden çok etkilendiğini” ve düzenleyici yükümlülüklerini “son derece ciddiye aldığını” ve “Binance üzerinde bu yüksek standartlara uymalarını sağlamak için kapsamlı bir durum tespiti gerçekleştirdiğini” söyledi. standartlar, tüm tüccar ortaklarımızla yaptığımız gibi”.

Çalıştığımız tüm işletmelerdeki faaliyetleri yakından takip ediyoruz ve herhangi bir şüpheli faaliyet olursa öncelikli olarak ilgili makamlara bildiriyoruz” dedi.

Faster Payments’ın sahibi olan Pay.UK, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Pay.UK, Faster Payments üyeleri için kurallar belirliyor, ancak bunları uygulamak için “yasal veya düzenleyici” yetkiye sahip değil, Reuters’e geçen yıl verdiği demeçte.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu