Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere Lords Ekonomik İşler Komitesi “Bitcoin” Hakkında Aşağılayıcı Rapor Yayınladı

İngiltere Lords Ekonomik İşler Komitesi "Bitcoin" Hakkında Aşağılayıcı Rapor Yayınladı

‘Merkez bankası dijital para birimleri: Sorun arayışında bir çözüm mü?’ başlıklı rapor İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve yardımcısı Sir John Cunliffe, Hazine Ekonomik Sekreteri John Glen ve üst düzey Hazine yetkilisi Charles Roxburgh dahil olmak üzere birçok önemli tanığın yanı sıra emsaller komitesinin görüşlerinin sentezidir.

Raporda, bir CBDC’nin getirilmesinin “kaçınılmaz olarak bankacılık sektöründe aracılık dışı bir duruma yol açacağını” belirtiyor ve İngiltere Merkez Bankası’nın bankacılık sistemi üzerindeki etkileri değerlendirmek için daha fazla çalışma yürütmesi tavsiyesiyle devam ediyor.

Komitenin başkanı Lord Forsyth, bir CBDC’nin sözde faydalarıyla ilgilendi ve bunların “abartılı olduğunu veya daha az riskle alternatif yollarla elde edilebileceğini” ekledi. Birleşik Krallık’ta, bir merkez bankası dijital para birimi, sorun arayışında bir nebze çözüm olabilir.”

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’de Kripto Yatırımcıları İçin En İyi 5 Stake Tokenı

Komite CBDC’leri araştırma gereğini kabul ederken, rapor ağırlıklı olarak bir CBDC’nin getirilmesinin, özellikle finansal istikrar ve mahremiyetin korunması için taşıyabileceği risklere odaklandı.

“İngiltere’nin neden perakende bir CBDC’ye ihtiyacı olduğuna dair ikna edici bir vaka duymadık. Bir CBDC, ödeme hızı ve daha ucuz ve daha hızlı sınır ötesi ödemeler konusunda bazı avantajlar sağlayabilirken, finansal istikrar ve mahremiyetin korunması için önemli zorluklar ortaya çıkaracaktır. Ayrıca, bir CBDC’yi çekici olmayan hale getirebilecek zorlu tasarım ödünleşimleri gerektirmeyen uygulanabilir çözümler bulmak için çok iş var. Bu raporun başlarında, Müşterek Görev Gücüne cevaplanması gereken birkaç soru yönelttik.”

Raporda, komitenin hükümetleri ve finansal gözlemcileri kripto varlık ihraççılarını düzenlemenin yollarını belirlemeye başlamaları için memnuniyetle karşıladığı sonucuna varılıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu