Bitcoin HaberleriEditörün SeçtikleriHaberlerKripto Para Haberleri
Trend

İngiltere, kripto ATM’lerini tamamen yasakladı

İngiltere, kripto ATM'lerini tamamen yasakladı ve şirketlerin listesini yayınladı.

CoinFili editör araştırmalarına göre, Birleşik Krallık Mali Düzenleme Kurumu (FCA), kripto para birimleriyle çalışan tüm ATM’leri kapatmak için bir emir yayınladı. Lisanslama süreleri dolmuştur, şu anda ülkede ilgili belgeleri düzenleyen şirket yok, ancak 81 kripto ATM var.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

FCA, tüketicileri çıkarlarının yasalarca korunmadığı ve takas işlemlerinde para kaybedebileceği konusunda hizmetleri konusunda uyardı.

Düzenleyici, cihaz sahiplerini, kolluk kuvvetleri devralana kadar kripto-ATM’yi sökmeye çağırdı. Lisans süresinin sona ermesinin yakınlığı nedeniyle, FCA, kripto işi MLR kontrolünden geçmemiş şirketlerin bir listesini yayınladı – kara para aklamayla mücadele düzenlemeleri.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC, Ripple’ın dilekçesine yanıt vermek için daha fazla zaman istiyor

Bu belgenin ortaya çıkmasından sonra, 110 tüzel kişilik Birleşik Krallık’taki döviz işlemlerini kısıtladı. 31 Mart’ın gelişiyle birlikte, kripto lisansı olmadan çalışmak ceza gerektiren bir suç haline gelecek. Şimdiye kadar sadece 50 şirket MLR kontrolünden geçebildi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu