MetaVerse HaberleriNasılRehber

İlk Yıldızlararası Temalı Oyun Metaverse Miner Nasıl Oynanır?

İlk Yıldızlararası Temalı Oyun Metaverse Miner Nasıl Oynanır?

Mart ayından bu yana En İyi 10 GameFi projesi cilt listesini kıran oyna-kazan platformu Metaverse Miner, Gameplay ve Tokenomics sayesinde blok zincirindeki ilk büyük uzay temalı metaverse projesi oldu .

Bununla birlikte, yenilikçi oynanışı ve özgün konseptine rağmen, Metaverse Miner, Kasım ayındaki zirvesinden bu yana işlem hacminde ve tokeni META’nın fiyatında önemli bir düşüş gördü.

Bu makalede, Metaverse Miner’ın benzersiz özelliklerini ve rekabet avantajlarını ve ayrıca bazı dezavantajlarını açıklayacağız, böylece yakın gelecek ( ve uzak galaksilerdeki) potansiyelini değerlendirebilirsiniz.

Metaverse Miner’a Genel Bakış

Footprint Analytics’ten alınan en son verilere göre , Metaverse Miner, DeFi Kingdoms ve Axie Infinity ile bir doğrulama boşluğu ile şu anda GameFi projeleri arasında işlem hacmi açısından beşinci sırada yer alıyor.

Metaverse Miner Nasıl Oynanır
Metaverse Miner Nasıl Oynanır?

Footprint Analytics – İşlem Hacmine Göre En İyi 10 Oyun

İlk piyasaya sürüldüğü Mart 2021 ile karşılaştırıldığında, Metaverse Miner’ın işlem hacmi Eylül 2021’den itibaren yaklaşık 70 milyon $ ile yükselmeye başladı ve Kasım ayında 140 milyon $ ile zirveye ulaştı. Bunun nedeni, oyunun yenilikçi oynanışı, oyuncuları çekmek için çoklu oyun modlarının entegrasyonu ve o sırada metaverse patlamasıydı.

Footprint Analytics - Metaverse Miner Aylık İşlem Hacmi
Footprint Analytics – Metaverse Miner Aylık İşlem Hacmi
Footprint Analytics - Metaverse Madenci İşlem Sayısı ile Kullanıcı Sayısı Karşılaştırması
Footprint Analytics – Metaverse Madenci İşlem Sayısı ile Kullanıcı Sayısı Karşılaştırması

Metaverse Miner Oynamanın 6 Yolu

Metaverse Miner ekosistemi üç varlık üzerine kuruludur: META belirteçleri, Planet NFT’leri ve Miner NFT’leri. Oynamanın 6 ana yolu vardır.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Borsası Coinbase, Yaklaşan NFT Platformu İçin Mastercard Ile Ortaklık Yapıyor

• Bir Yıldız Ustası Olun
Oyuncular, gezegenin NFT müzayedesine katılarak ve tüm bir gezegenin mülkiyetini kazanarak bir Yıldız Ustası (temelde galaksiler arası bir ev sahibi) olabilir. Bir Yıldız Ustası, araziden elde edilen gelirlerin çoğundan yararlanabilir. Bu gelirleri işletmeye devam etmek için oyuncuların daha fazla kullanıcıyı katılmaya davet etmesi gerekir.

• Bir Yıldız Lordu Olun
Oyuncular, Star Master olmak yerine oyuna katılabilir veya USDT kullanarak NFT gezegeninden satın almak ve bir Star Lordu olmak için bir madenci NFT’sine (“madenci”) sahip olabilir. Bir Yıldız Lordu, gezegeni kayda değer kazançlarla çıkarabilir.

• Madencilik sırasında “Enerji Değeri” gereklidir
Enerji değeri, madencilik için gerekli olan ve USDT kullanılarak ücretlendirilebilen elektriğin maliyeti gibidir.

• Bir madenci NFT’sini belirleyerek enerji toplama
Oyuncular, Star Master’ın %5’ine ve madenci NFT’nin %95’ine sahip olduğu META biçiminde “enerji” elde etmek için madenci NFT’sine bahis yapabilirler.

• Gelir için bir Star Master’ın madenlerini kiralamak
Oyuncular, gezegen NFT sahibinin kazancının bir kısmını, kira ödeyerek ve Star Master’ın madenlerini kullanma hakkına sahip olarak kazanabilirler.

Koleksiyoncu Olun
Miner NFT’leri çeşitli biçimlerde gelir ve farklı oyuncu koleksiyonlarının ihtiyaçlarını karşılamak için 3D ve AR gibi efektleri içerir.

Metaverse Madenci
Metaverse Madenci

Metaverse Madencisinin Tokenomikleri

Metaverse Miner’s Token, dolaşımdaki tek oyun içi token olan META’dır. Oyuncular, gezegen NFT’lerine teklif vermek ve satın almak için META kullanmalıdır. Stabilcoin ve diğer oyun jetonları gibi diğer jetonlar , topluluk yönetimi için kullanılacaktır.

META, 21 milyon token arzına ( BTC’nin arzıyla aynı miktarda ) sahiptir ve çok boyutlu bir yakma imha mekanizması benimseyerek güçlü deflasyonist özelliklere sahiptir.

Footprint Analytics’e göre, oyunun lansmanından bu yana, META’nın fiyatı kademeli olarak arttı ve 24 Kasım’a kadar 18 $’a ulaştı.

Henüz olgunlaşmamış bir ekosistem nedeniyle, geliştirme maliyetleri yüksekti ve birçok oyuncu satmaya başladı ve META’nın fiyatında ani bir düşüşe neden oldu.

Footprint Analytics - META'nın Token Fiyat Trendi
Footprint Analytics – META’nın Token Fiyat Trendi

Özet

Metaverse Miner, uzay temalı ilk GameFi projesidir ve oyuncular için eksiksiz ve nispeten oynanabilir bir metaverse dünyası oluşturarak yaklaşık 3 aydır ilk 10 GameFi’den biri olmuştur.

Diğer oyunlarla (Axie Infinity ve Decentraland gibi ) karşılaştırıldığında, Metaverse Miner birkaç benzersiz özelliğe sahiptir:

• Jetonu META, ek jeton verilmesini gerektiren diğer projelerden farklı olarak bir deflasyon mekanizması ile tasarlanmıştır.
• Metaverse Miner’daki NFT’ler sürekli olarak gelir elde edebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu