HaberlerNFT Haberleri

İkonik Oyun Yayıncısı Take-Two Interactive, Zynga’yı 12,7 Milyar Dolara Satın Aldı, Web3 Ve Blockchain Oyun Stratejisini Genişletiyor

FarmVille ve Words With Friends gibi popüler hit oyunlarda adını duyuran lider bir mobil oyun yayıncısı olan Zynga, kısa süre önce blok zinciri odaklı bir NFT oyun geleceğine yöneldi. Şirket bugün, oyun holdingi Take-Two Interactive tarafından 12.7 milyar dolar değerinde bir anlaşma için satın alınacağını duyurdu.

Take-Two Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Strauss Zelnick, “Bu stratejik kombinasyon, zengin bir yenilik ve yaratıcılık geçmişine sahip, pazar lideri, çeşitlendirilmiş bir mobil yayıncılık platformuyla, sınıfının en iyisi konsol ve PC serilerimizi bir araya getiriyor” diyor.

Take-Two, her ikisi de Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Max Payne; NBA 2K, PGA Tour, NHL 2K, Civilization, Bioshock ve Borderlands, diğerleri arasında.

2021’in sonlarında Zynga, NFT’ler tarafından desteklenen blok zinciri destekli oyunlara yönelik ilk adımlarını açıkladı. Zynga, Kasım 2021’de Blockchain Oyun Başkan Yardımcısı olarak Matt Wolf’u işe aldı. Wolf daha önce oyun, e-spor, yaratıcı kültür, blok zinciri ve NFT’lere odaklanan bir medya ajansı olan D20’nin başındaydı. Wolf ayrıca daha önce The Coca-Cola Company’de Eğlence ve Girişimler bölümünün başındaydı. Wolf ayrıca NFT platformları Epics Digital Collectibles ve Kolex’in danışmanıdır. Take-Two Interactive tarafından satın alınmadan önce aynı yıl, Zynga, oyun yayıncıları için blockchain çözümleri geliştiricisi Forte ile ortaklık kurdu.

“NFT’ler açısından, çok erken günler. Bu, kavramsal olarak çok fazla inancımız ve inancımız olduğunu düşündüğüm bir süreç – oyuncuların kazanmak için oynayacağı veya kendi başına oynayacağı fikri, endüstri geliştikçe ayakları olacağını düşündüğümüz çok zorlayıcı bir fikir.” Zynga CEO’su Frank Gibeau’yu paylaştı.

İlginç bir şekilde Take-Two’nun kendi CEO’su Zelnick, daha önce kripto ve NFT alanı hakkında olumsuz görüşlere sahipti ve Mayıs 2021’de şunları belirtecek kadar ileri gitti:

“Metaverse, SPAC ve kripto para birimini alırsanız, hepsini bir araya getirin, beş yıl içinde bu sorun olur mu? Bunun olacağından emin değilim.”

Görünüşe göre tablolar değişti ve Take-Two, NFT’lere ve blok zinciri oyunlarına doğru 180 derecelik bir dönüş yapıyor. Spor hayranları arasında NFT’lerin yaygınlığı ve bu oyunların rekabetçi oyun sahnesindeki yaygın etkisi ile, eserlerde büyük bir takipçi kitlesi olması muhtemeldir. Anlaşmanın, hem firmaların hissedarlarının hem de ilgili düzenleyicilerin onayıyla bu yıl 30 Haziran’a kadar tamamlanması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu