Altcoin HaberleriDfinity (ICP)HaberlerKripto Para Haberleri

ICPunks, ICP’nin İlk NFT’si, Sorunlarla karşı karşıya.

ICP Yüksek Fiyatlar ile Binance Borsasında listelendikten sonra, Kripto Para Piyasasının Büyük düzeltmesi sonucunda 60 dolarlara kadar geriledi ve büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Toparlanma zamanı olmasına rağmen ICP Şuanda Olduğu yerde saymaya devam ediyor.

Dfinity Foundation tarafından geliştirilen ölçeklenebilir bir blok zinciri olan Internet Computer, ilk NFT düşüşünde teknik aksaklıklarla karşı karşıya kaldı.

ilgili içerik : ICP Token Dfinity’nin kurucusu da davaya karıştı

İnternet Bilgisayarı NFT Düşüşüyle ​​Mücadele Ediyor

1 Eylül’de İnternet Bilgisayar Protokolü (ICP) , ICPunks adlı ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Ancak, tüm süreç ağ sorunlarıyla askıya alındı ve kullanıcılar bundan hiç memnun kalmadı.

ICPunks, 10.000 benzersiz, rastgele oluşturulmuş palyaço koleksiyonudur ve ağın ICP kısaltmasını paylaştığı Amerikan Hip-hop ikilisi Insane Clown Posse‘da bir oyundur. ICPunks ücretsiz olarak basılabilir; ancak kullanıcılar denediğinde uygulamayı yükleyemediklerini ve NFT’lerini talep ettiklerini bildirdiler. 

ilgili içerik : XRP Boğa Bayrağı Oluşturuyor, Bir Kopma Yakın mı ?

Sorun Neydi ? 

Dfinity’de geliştirici ilişkilerini yöneten Igor Lilic tarafından hazırlanan bir rapor, ağın “teorik maksimum hıza yakın hiçbir yerde gerçek kullanıcı trafiğine hizmet etmediğini” belirtti. Nihai sonuç, NFT kutusunu (akıllı sözleşme) barındıran alt ağın, ICPunks’in web sitesiyle düzgün bir şekilde etkileşim kurmakta zorlanmasıydı.

NFT basımı 1 Eylül’de UTC saat 20:00 civarında canlı yayına geçti . ICPunks geliştiricilerine göre, ücretsiz NFT’leri talep etmek için 180 bin kişi çevrimiçiydi ve ağ ilk kez bu kadar yüksek bir trafik hacmi yaşadı. başladıktan kısa bir süre sonra, kullanıcılar NFT dApp ile etkileşime giremediklerini bildirdi. 

Görünen o ki, belirli bir alt ağ, NFT sözleşmesini barındıran İnternet Bilgisayarı içindeki bireysel bir ağ, trafik miktarını yönetemedi. Mevcut alt ağ mimarisi, kendisiyle etkileşime giren yüksek hacimli kullanıcıyı idare edecek şekilde yapılandırılmamıştır.

ilgili içerik : Ethereum 4.000 Doların Üzerine Çıktı Balinalar İş başında.

Bu alt ağdaki (pjljw) düğümler, kullanıcıların çok yüksek trafik algıladığında aramaları sorgulama ve güncelleme isteklerini sınırlayacak şekilde yapılandırılmıştı. Bu, spam saldırılarını önlemek ve ağda hizmet reddini önlemek için uygulandı. Ne yazık ki, bu koruma geri tepti.

Kısacası Ağa Olacak olan tüm saldırıları engelleyecek koruma duvarı yapılan işlemlere engel oldu.

Alt ağ NNS uygulaması ve Distrikt içindeki diğer kutular da bozuldu. IC içindeki dış alt ağlar da yüksek trafik nedeniyle “deneyimlenen düşük performans” yaşadı.

Sıkışıklığa rağmen, alt ağ (pjljw) kutusu NFT düşüşünü tamamlamayı başardı ve 10.000 NFT’nin basımı 30 dakika içinde tamamlandı.

Sonunda, son kullanıcılar açısından ana şikayet zayıf ağ performansıydı. Kullanıcı deneyimi o kadar kötüydü ki, birkaç NFT hak talebinde bulunan kişi, sosyal medyada olay hakkında paylaşımda bulundu, agresif bir şekilde NFT düşüşünü dile getirdi, hatta bazıları her şeyin bir “aldatmaca” olduğunu iddia etti.

Olay, IC ile ağ sorunlarını gösteren ilk olay değil. NFT düşüşünden birkaç gün önce, IC üzerinde bir DeFi projesi olan DFinance’den bir geliştirici , yalnızca 9000 kullanıcılı bir testnet etkinliği sırasında ağ sorunları bildirdi.

ilgili içerik : Kriptoya Yatırım Yapan İngiltere Öğrencilerinin Sayısı 3 Kat Arttı

Lansmanın etrafındaki heyecanı tahmin eden ICPunks ekibi, web sitesi barındırma hizmetini IC’den merkezi sunucularına taşımıştı. Web sitesini kendilerinin barındırmasına rağmen ekip, İnternet Bilgisayarının “çok gecikmeli” olduğunu kabul etti.

Topluluk üyeleri ayrıca alt ağın tek iş parçacıklı olduğuna ve 64 çekirdekten yalnızca birini kullandığına dikkat çekti. Bu nedenle, ironik bir şekilde, NFT düşüşü sırasında, alt ağ performansını maksimuma çıkarırken, diğer çekirdekler boştaydı. Bu, alt ağın olması gerekenden çok daha düşük bir donanım kapasitesinde çalıştığı anlamına gelir. 

Eleştirmenler, IC’nin web ölçeğinde bir dApp platformunu uygulamak şöyle dursun, büyük ölçekli bir NFT lansmanı yapmak için uygun olmadığını söylüyor.  Dfinity’de yazılım mühendisi olan Kyle Peacock, IC’nin “mevcut mimarisinin bunun gibi yüksek trafik olaylarını desteklemek için değişmesi gerektiğini” itiraf etti.

Kullanıcılar o kadar ki hayal kırıklığına uğradı bir çok kullanıcı ise sinirlerine hakim olamayarak kesinlikle ağır bir dille şikayetlerini kendi sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

ICP Bu konuda çalışmalara başladı ancak kullanıcıları zor durumda bırakarak güvensizliğe neden oldular.

Daha fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Daha fazla Altcoin Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Haber İçin Tıklayın.

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu