Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ICP Token Dfinity’nin kurucusu da davaya karıştı

Dfinity, California’da şirketin yerel İnternet Bilgisayar Projesi (ICP) jetonlarını kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia eden bir toplu dava ile vuruldu. 

Şikayet Edilen “İnternet Bilgisayar Proje 10 Mayıs 2021 tarihinde ve sonrasında belirteçleri satın alınan tüm yatırımcılar adına” Kaliforniya ikamet Daniel Ocampo tarafından yapılmışsa

Dava, Olaf Carlson-Wee’nin kripto para hedge fonu Polychain Capital, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve Dfinity’nin kurucusu Dominic Williams’ı “kontrol eden sanıklar” olarak hedefliyor. Polychain ve Andreessen Horowitz projenin ilk destekçileriydi. 

Dfinity, Whatsapp, Linkedin ve Uber gibi öldürücü uygulamaların merkezi olmayan sürümlerini getirerek 370 milyar dolarlık bulut bilişim endüstrisi ile rekabet etmeyi uman bir blockchain akıllı sözleşme platformudur. ICP belirteci, ağ içindeki işlem ücretlerini ödemenin yanı sıra platformla etkileşime giren kullanıcılar için bir ödül olarak bir yönetişim aracı olarak kullanılacaktır. 

Mayıs ayında başarılı bir Genesis lansmanından sonra ICP, Coinbase Pro’da listelendi. O zamandan beri, fiyatı son derece değişken olmuştur.

Kripto istihbarat firması Arkham Intelligence , analistler, tokenin ilk ayındaki %90 fiyat düşüşünün bu kadar ağır risk sermayesi yatırımı ve teknolojik hırsı olan bir proje için oldukça sıra dışı olduğunu fark ettikten sonra, kısa süre önce Dfinity’nin yerel jetonu hakkında bir rapor yayınladı

Arkham, Genesis lansmanından sonra yaklaşık 2 milyar dolarlık ICP tokenlerinin “olası içeriden bilgi adresleri” tarafından kripto para birimi borsalarına aktarıldığını tespit etti ve bu transferlerin fiyatta kayda değer düşüşlerle aynı zamana denk geldiğini söyledi. 

Dava, ICP’nin Genesis lansman etkinliği sırasında kullanıma sunulan 469.213.710 ICP jetonunun “havadan yaratıldığını” ve 1933 Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ederek satıldığını iddia ediyor. 

Dava ayrıca, mevcut ICP token arzının %24’ünün “kontrol eden sanıklara” verildiğini ve Polychain ve Andreessen Horowitz’in aralarında aslan payı aldığını belirtiyor. 

Güya, ICP belirteçleri, ortak bir girişime yatırım yaptıkları ve Dfinity’nin İnternet Bilgisayar Projesinin gelecekteki başarısından gelecekte kar bekleyebilecekleri inancıyla yatırımcılara satıldı.

Birlikte ele alındığında, rapor ve toplu dava davası, Dfinity’nin ICP jetonlarının tahsisi konusunda şeffaf olmadığı, uzun süredir destekçileri ve küçük yatırımcıları döngünün dışında bıraktığı ve içeriden bir grup token satışlarından büyük karlar elde ettiği sonucuna varıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu