Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

HSBC, The Sandbox Metaverse ile İşbirliği Yapıyor

HSBC, The Sandbox ile ortaklık yoluyla metaverse'e giren en son kurumsal devdir.

HSBC, The Sandbox ile ortaklık yoluyla metaverse’e giren en son kurumsal devdir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

The Sandbox tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisine göre, bir İngiliz bankası, spor, e-spor, oyun ve finans profesyonellerini eğlendirmek için tasarlanacak bir alan olan Metaverse’in sanal dünyasında bir arazi parçası satın aldı.

Girişimin tam doğasına ilişkin ayrıntılar çok azdı, ancak HSBC’nin Asya Pasifik pazarlama direktörü Suresh Balaji yaptığı açıklamada, meta verinin “insanların internetin yeni nesli olan web3 ile nasıl çalışacakları” olduğunu söyledi.

“HSBC’de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açan yeni platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz” diye devam etti.

Blog gönderisine eklenen resim, HSBC markalı bir ragbi stadyumunun bulunduğu pikselli bir arazi parçasını gösteriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bilgisayar korsanları DeFi projelerini hackledi

Sandbox, Hong Kong merkezli bir oyun şirketi olan Animoca Brands’in bir yan kuruluşudur. Firma, geçen Kasım ayında SoftBank Vision Fund 2 liderliğindeki bir turda 93 milyon dolar topladı.

HSBC ile birlikte Gucci, Warner Music Group ve Ubisoft’un beğenileri Sandbox metaverse’e akın etti.

Kurucu ortağı ve COO’su Sebastian Borge, HSBC gibi şirketlerin meta veri deposuna olan ilgisinin “web3’ün daha fazla benimsenmesinin başlangıcına ve bu yeni ekosistemde marka katılımını sağlayan kurumlar tarafından meta veri aktarımına” işaret ettiğini söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu