HaberlerKripto Para Haberleri

Hong Kong Para Otoritesi, Kripto Varlıkları Ve İstikrarlı Paralar Hakkında Belge Yayınladı

Genel olarak kripto varlıkları ele alırken, Tartışma Belgesi ilerlemenin tehlikeler olduğunu vurgular ve şu konularda uyarıda bulunur:

“Bu büyük ölçüde düzenlenmemiş kripto varlıkları ile ana akım finansal sistem arasındaki artan bağlantı ve bu varlıklarda ciddi bir fiyat düzeltmesinin daha geniş finansal sistem için oluşturabileceği potansiyel riskler.”

Stabilcoin’lerde, kabul etmeye daha yatkın görünüyor ve Paper, çekiş kazandıkça daha yaygın olarak kullanılma olasılığının olduğunu belirtiyor.

“Bazı stablecoin’ler, değer depolamak ve/veya ödeme yapmak için yaygın olarak kabul edilebilir bir araca daha kolay bir şekilde gelişebilir, bu nedenle dünya çapında ana finans sistemine dahil edilmek için daha yüksek bir potansiyele sahip olabilir.”

Her ne kadar ödemeyle ilgili stablecoin’lerin Hong Kong’da faaliyet göstermesine veya halka pazarlanmasına izin verilmeden önce uygun şekilde düzenlenmesi gerektiği de belirtilse de.

Rapor, özellikle pandeminin başlangıcından bu yana, kripto varlıkları için küresel piyasa değerindeki artış eğilimine dikkat çekiyor.

Hong Kong Kripto Para
Hong Kong Kripto Para

Kripto varlıklarının “küresel finansal varlıklarda sınırlı bir paya sahip olduğuna ve Hong Kong genel halkı tarafından benimsendiğine inanılırken, hızla gelişiyorlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Hong Kong Listesindeki Kripto Para Madencilik Şirketleri %97 Zararda

Belge, piyasa güdümlü bir “eylemsizlik”ten, daha fazla ve daha sert düzenlemeyi içeren çeşitli diğer politika seçeneklerine ve “battaniye yasağı” olan nihai seçeneğe kadar, benimsenebilecek olası düzenleyici önlemleri tartışmaya devam ediyor.

Basel Bankacılık Denetim Komitesi, FATF ve FSB gibi başlıca uluslararası kuruluşlara atıfta bulunulmakta ve rapor, şu anda ne tavsiye ettiklerini kısaca vurgulamaktadır.

Buna ek olarak, Belge, büyük küresel yargı bölgelerinin kripto varlıkları sorunuyla nasıl ilgilendiğini de ele alıyor. Çin, AB, Singapur, Birleşik Krallık ve ABD’nin pozisyonları belirlendi.

Kripto Riskleri
Kripto Riskleri

Durağan madeni paraların gerektirdiği riskleri ele aldıktan sonra, Rapor, kripto varlıklarının henüz finansal istikrar için önemli riskler oluşturmadığı sonucuna varıyor, ancak gelişimlerinin hızı göz önüne alındığında, risklerin yakında gerçekleşmeye başlayabileceğini kaydetti.

Makalenin yazarları şu sonuca varmışlardır:

“Kripto varlıkları düzenleyici çerçeve içine uygun bir şekilde getirmek, finansal yeniliklerin potansiyel faydasını benimserken, kullanıcılara ve finansal sisteme yönelik çeşitli risklerin ele alınmasına yardımcı olacaktır.”

Ekleme:

“HKMA, risk temelli bir yaklaşımı benimsemenin işleri ileriye götürmenin en uygun yolu olacağı görüşünde.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu