Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Honduras, İlk Bitcoin ATM’sini Açtı.

Diğer Kripto Dostu ve Destekçisi Ülkelerin Ayak izlerini takip eden Honduras, Şimdi ise sıranın artık onlarda olduğunu düşünerek vatandaşlarının bu teknolojiye daha kolay erişebilmesi için çalışmalara başlayarak, işlerini kolaylaştırıyor.

Bir çok ülke tarafından Bitcoin ve Blok zinciri Kötü Eleştiriler ve yaptırımlar ile karşılaşsada , Ayakta dimdik durmaya devam ediyor.

İlgili içerik : Bitcoin ATM Nasıl Kullanılır – Adım Adım Kılavuz

Honduras’ın İlk Bitcoin ATM’si

Birkaç gün önce ülke, ilk Bitcoin ATM‘sinin açılışını gördü . Makine, Honduras‘ın başkenti ve ekonomik merkezi olan Tegucigalpa‘da TGU Consulting Group tarafından kuruldu.

ATM’nin Takma Adı La bitcoinera Bölgedeki vatandaşlar tarafından bitcoin’e artan ilgiyi karşılamak için kuruldu.

TGU Consulting Group‘un 28 yaşındaki sahibi Juan MayénBitcoin ATM‘sinin Honduraslıların daha önce düzenlenmemiş eşler arası ticaret platformları aracılığıyla veya şahsen yapılması gereken kripto satın almasını kolaylaştırdığını söyledi.

ilgili içerik : Arjantin Cumhurbaşkanı, Ülkemiz Bitcoin’e Sıcak Bakıyor ancak dikkatli olacağız

Eğer BTC Satın Almak istiyorsanız, bunu eşler arası yapmanız, Bitcoin sahibi olmak isteyen birisi bunu yapmaya istekli birini bulması, onlarla yüz yüze görüşmesi ve belirli bir miktar nakit taşıması gerekiyordu. Bu Honduras’ta çok uygunsuz ve tehlikeli bir durum. dedi.

Latin Amerika’da Bitcoin

Honduras, Bitcoin ATM‘lerini kullanan büyüyen Latin Amerika ülkeleri listesine katılıyor. Endüstri takipçisi Coin ATM Radar’a göre , özellikle Orta Amerika’da, Bitcoin ATM’leri El Salvador, Kosta Rika ve Panama’da aktiftir.

Coin ATM Radar‘ın rakamlarına göre Latin Amerika’da, Kolombiya, Brezilya ve Arjantin’de en çok Bitcoin ATM’si kurulu ve Honduras’taki en yeni ATM, bölgedeki toplam ATM sayısını 90’a çıkarıyor.

ilgili içerik : ABD, bitcoin ATM’lerinde dünyaya liderlik ediyor ve sayı hızla artıyor.

Ancak Honduras giderek daha fazla kripto dostu olmaya hazır olabilir. Ülkede İstihdam ve Ekonomik Kalkınma Bölgeleri (ZEDE) oluşturma girişimi, çeşitli kripto para birimi benimseme önerileri için bir katalizör görevi gördü ve Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası başkanı Dante Mossi, ülkeyi şu anda destekleme isteğini dile getirdi.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu