Bitcoin HaberleriEl Salvador HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Honduras, Bitcoin’i Ödeme Aracı Olarak Kabul Edebilir

Honduras, Bitcoin'i Ödeme Aracı Olarak Kabul Edebilir, El Salvador'un İzinden Gidiyor.

Yaklaşık bir yıl önce El Salvador, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye karar verdi. Şimdi en yakın komşusu Honduras, El Salvador’un izinden gitmeye hazır. Yerel basın, bunun Pazartesi günü kadar erken gerçekleşebileceğini öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

El Salvador’un dolar hegemonyasından kaçan tek ülke olmasına izin vermemeliyiz. Honduras Devlet Başkanı Xiomara Castro, Honduras’ın Birinci Dünya’ya doğru ilerlemeye hakkı olduğunu söyledi. Castro, kocası Manuel Zelaya’nın koltuğu boşaltmasının ardından Ocak 2022’de devlet başkanlığını devralmıştı.

El Salvador nihayet geçen sonbaharda bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etti. Bitcoin’i ödeme aracı olarak tanıyan yasanın yürürlüğe girmesinden sonra, El Salvador’da fiyatlar bitcoin cinsinden belirlenebilir ve vergiler de ilk kripto para biriminde ödenebilir. Bitcoin’in fiat para birimiyle takası, sermaye kazancı vergisine tabi değildir, bitcoin ise piyasa fiyatı üzerinden dolar ile takas edilebilir. Ülkedeki tüm işletmelerin ilk kripto para birimini kabul etmesi gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: M. Novogratz: FED yüzünden Bitcoin Yükselmiyor!

Şubat ayında Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin çift haneli GSYİH büyümesi gösterdiğini, Ocak 2022’de ihracatın Ocak 2021’e göre %13,7 arttığını söyledi. Ve El Salvador Turizm Bakanı Morena Valdez’e (Morena Valdez) göre, turizm El Salvador’daki endüstri, Eylül 2021’de bitcoin yasasının kabul edilmesinden bu yana %30’dan fazla büyüdü. Bukele, 2022’de iki ülkenin daha Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edeceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu