Holo (HOT)NasılNedir

Holochain, Holo ve HOT Coin nedir?

Holochain, Holo ve HOT Coin nedir?

Holochain, insanların hangi verileri paylaşacaklarını seçerek birbirleriyle bağlantı kurmalarına olanak tanıyan temel teknoloji sağlar. Bu nedenle Holo, Holochain kullanıcıları ile geleneksel internet arasında bir köprü platformu oluşturuyor. Ayrıca, Holochain, geliştiricilere blok zincirlere verimli ve daha ucuz bir alternatif sunan yeni Holochain uygulamalarını (hApps) karşılayan artan bir benimseme görüyor. Ayrıca, bu, önemli ölçüde daha düşük ön ödeme ve çalıştırma maliyetleri, anında işlem kesinliği ve geleneksel mutabakat algoritmaları olmadan elde edilmiştir. Bütün bunlar Holochain’in dağıtılmış hash tablosu (DHT) sayesinde mümkün. Ayrıca, Holochain platformunun endüstri çapında tanınmasıyla Holo token (HOT), son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Bu yazıda, Holochain ve Holo ekosistemlerinin çeşitli unsurlarını keşfedeceğiz. Holochain platformunu kullanan farklı projeleri, Holo ile pasif gelir elde etmeyi ve Holo jetonunun (HOT) ve HoloFuel’in nasıl birlikte çalıştığını tartışacağız. Ayrıca, Holochain’in “post-blockchain” teknolojisinin yardımıyla kullanıcıları güçlendiren daha iyi bir interneti nasıl yarattığına bakacağız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Holochain nedir?

Holochain, kullanıcı özerkliği düşünülerek oluşturulmuş dağıtılmış bir internet oluşturmak için tasarlandı. Holochain, verileri nasıl dağıttığımızı, depoladığımızı ve işlediğimizi değiştirerek bunun iletişimimizi nasıl etkilediğini yeniden tasarlıyor. Holochain, etkileşimlerin ve ilişkilerin merkezi varlıklar tarafından dikte edilmediği veya gözden kaçırılmadığı ve bilginin ahlaksız bir şekilde metalaştırılmadığı “daha ​​insani bir internet” yaratmayı hedefliyor.

Holochain, kurumsal kontrolü en aza indirerek şirketlere değil bireylere hizmet eden bir internet yaratıyor. Holochain, insanların merkezi varlıklara bağımlı olmadan ihtiyaçlarını karşılayan uygulamalarla işlem yaparken ve bağlantı kurarken kendi verilerinin ve çevrimiçi kimliklerinin kontrolünü ele geçirmelerini sağlar. Ayrıca Holochain, dağıtılmış Holochain uygulamaları (hApps) oluşturmayı kolay, hızlı ve uygun maliyetli hale getirir.

Ayrıca Holochain, veri bütünlüğünü veri güvenliğinden ayırmak için post-blockchain teknolojisini kullanır. Bu, ne İş Kanıtı (PoW) ne de Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmalarını (daha sonra açıklanacaktır) kullanmayan bir şekilde elde edilir.

Holochain, geliştiricilere tamamen dağıtılmış eşler arası web uygulamalarını hızlı ve verimli bir şekilde oluşturma fırsatı sunar. Ayrıca, ölçeklenebilirlik Holochain’in ana odak noktası olan protokol, herhangi bir merkezi veri merkezi veya depolama olmaksızın Twitter veya Facebook’a kıyasla küresel bir altyapıyı kolaylaştırabilir.

Holochain, geliştiricilerin Javascript programlama dilini kullanan dağıtılmış uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir platform oluşturmuştur.

Holochain Nasıl Çalışır?

Blockchain teknolojisi ile Holochain’in dağıtılmış bir karma tablosu (DHT) kullanması arasındaki temel fark, bir işlemin doğrulandığı ve onaylandığı yaklaşımdır. Blok zinciri ile ağdaki tüm düğümler, bir İş Kanıtı (PoW) fikir birliği algoritması kullanarak fikir birliğine varmalıdır. Bununla birlikte, Proof-of-Stake (PoS) algoritmalarının bazı varyasyonları, bir işlemi doğrulamak için yalnızca ağdan çoğunluk onayına ihtiyaç duyar.

Holochain, Holo ve HOT Coin nedir? - holo coin - holo coin nedir, holo nedir - hot nedir - holo nedir coin
Holochain, Holo ve HOT Token nedir?

Bununla birlikte, dağıtılmış bir özet tablosu (DHT) ile, karma zincir yaklaşımı ‘aracı merkezli’dir. Bu, bireysel düğümlerin kendilerinin işlemleri doğrulayabileceği ve onaylayabileceği anlamına gelir. Bu daha sonra şeffaflık için ağın geri kalanına yayınlanır ve komşu düğümler doğrulamayı iki kez kontrol eder.

Ölçeklenebilirlik, mevcut blok zinciri geliştirme ortamında birincil hedeftir. Blok zinciri ağları ek düğümlerle büyüdükçe, işlemleri onaylamak için daha fazla enerji gerekir. Bu, yenilikçi katman-2 çözümleri de dahil olmak üzere birçok blok zinciri geliştiricisinin çözmek istediği bir zorluktur.

Holochain, dağıtılmış karma tabloları (DHT) parçalayarak bununla mücadele etmenin bir yolunu tasarladı. Bu, ağ boyutu arttıkça her düğüm için işlem yükünü azaltarak yardımcı olur.

Ayrıca, Holo jetonlarını üretmek için gereken enerji, blok zinciri teknolojisine kıyasla çok küçük. Bitcoin veya Ethereum gibi büyük blok zincirleri için, bir düğüm veya doğrulayıcı olmanın ön maliyeti, birçok insan için giriş için yüksek bir engeldir. Bu, başlangıçtaki donanımdan veya stake için gereken minimum jetonlardan kaynaklanıyor olabilir. Holochain madencilik gerektirmez ve bir mobil cihazda birden fazla tam düğüm çalıştırabilir.

Holochain, staking ve madencilik gerektirmeyen bir “post-blockchain” teknolojisidir. Bu nedenle Holochain herhangi bir çoğunluk saldırısına maruz bırakılamaz. Ayrıca, bu, ağdaki kötü aktörlerin zaten çok az olan riskini önemli ölçüde azaltır. Kullanıcılar, eklenen karşı taraf düğümlerini doğrulama yeteneği ile tek bir düğümdeki koda güvenebilir ve doğrulayabilir.

DHT (Dağıtılmış Hash Tablosu)

Dağıtılmış karma tablo (DHT) teknolojisi, tüm düğümlerin bağlanacağı merkezi olmayan bir defter ile dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanma fikrini ortadan kaldırır. Aksine, Holochain “bireysel kaynak zincirlerine” ve bağımsız düğüm yeterliliğine sahip olmakla ilgilidir. Bu, aynı anda ağda olması gereken tüm düğümlere bir alternatiftir. Düğümler birbirlerine karşı doğrulanır ve komşularına karşı kontrol edilir.

DHT (Dağıtılmış Hash Tablosu) - holo - holochain - holo nedir - holo coin nedir - holochain nedir - holo coin yorum - holo coin geleceği - holochain yorum - holochain geleceği - HOT Coin Geleceği, Holo Coin Yorum, Holo Coin Geleceği, Holo Coin nedir, HOT coin yorum, 1 Holo Kaç TL, HOT Coin Fiyat Tahmini
DHT (Dağıtılmış Hash Tablosu)

Dağıtılmış bir karma tablo (DHT), İş Kanıtı (PoW), Hisse Kanıtı (PoS) veya başka herhangi bir fikir birliği mekanizması olmadığı anlamına gelir. Sonuç olarak, Holo jetonunu (HOT) üretmek için gereken minimum enerji vardır. Ayrıca, DHT ağları üzerinden ölçekleme yeteneği, blok zincirlerden çok daha verimlidir. DHT’yi parçalama işlemi, blok zincirlerini parçalamadan daha kolay ve daha ucuzdur. Ayrıca, işlemler herhangi bir darboğaz veya gecikme riski olmadan anında gerçekleştirilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Holo Coin İlgi Çekici Bir Kriptodur, Ancak Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Holo nedir?

Holo, Holochain tarafından ana akım internet dünyası ile Holochain arasındaki ‘köprü’ olarak anılır. Ayrıca Holo, Holo Host uygulaması aracılığıyla herkesin ‘Holo barındırma kutusunu’ kullanmasına izin verir. Bu, herhangi bir yedek depolama veya hesaplama gücünden para kazanmak için kullanıcıların bilgisayarlarında arka planda çalışır. İnsanlar bilgisayarlarını maksimum kapasitede kullanmıyorlarsa (ki çoğu öyle değildir) Holo, bir Holo Sunucusu olarak HoloFuel kazanma fırsatı yaratmıştır.

Holo Nedir - Holo Coin Nedir - Coin holo - holo coin - nedir - nedir holo coin - coin nedir - holo nedir coin
Holo Nedir

Holo Ana Bilgisayarları, alan ve hesaplama kaynaklarını paylaşma ve diğerlerinin dağıtılmış Holochain uygulamalarını (hApps) ve verilerini barındırmasına izin verme karşılığında HoloFuel kazanır. Ayrıca, Holo Hosts, hangi hApp’lerin barındırılacağı, barındırmayla ilgili ücretler ve uygulamaların önceliği konusunda seçim yapma hakkına sahiptir.

Holo Ekosistemi: Merkezileştirilmiş mi, Merkezileştirilmiş mi?

Holochain, kendi kendine sürdürülebilir, tamamen dağıtılmış bir platformdur. Ancak ekip, ana akım benimsemeye ulaşmak için kullanıcıların merkezi kuruluşlardan merkezi olmayan kuruluşlara yavaş bir geçiş olacağını kabul ediyor. Bu genellikle teknoloji konusunda eğitim ve anlayış eksikliğinden veya tanıdık, merkezileştirilmiş kullanıcı deneyiminin rahatlığından kaynaklanabilir.

Holo burada devreye giriyor. Holo, kullanıcıların merkezi sistemlerden merkezi olmayan, dağıtılmış Holochain dünyasına geçmeleri için bir köprü olacak şekilde tasarlanmıştır. Holo, ikisi arasında bir bağlantı olduğundan, ekip, Holo ekosisteminin belirli yönlerinin merkezileştirilmesi gerektiğinin farkındadır.

HoloPortlar

HoloPort’lar, Holochain uygulamaları (hApp’ler) ile ana akım web’deki kullanıcılar arasında bir köprü olarak da kullanılan barındırma cihazlarıdır. Hem Holo hem de HoloPortlar, kullanıcıların HoloFuel ile ödüllendirilmesiyle, eşler arası hApp’lere dağıtılmış bilgi işlem gücü sağlamaya odaklanır.

HoloPort, Holo Ekosistemi - Holo Coin - Holo Nedir - Holo Coin Nedir - DHT (Dağıtılmış Hash Tablosu) - holo - holochain - holo nedir - holo coin nedir - holochain nedir - holo coin yorum - holo coin geleceği - holochain yorum - holochain geleceği - HOT Coin Geleceği, Holo Coin Yorum, Holo Coin Geleceği, Holo Coin nedir, HOT coin yorum, 1 Holo Kaç TL, HOT Coin Fiyat Tahmini
HoloPort’lar

Bu fark, HoloPort’ların, yedek hesaplama kaynaklarını Holochain ağına yeniden yönlendirmek için kullanılan harici donanım aygıtları olmasıdır. HoloPort’lar üç boyutta mevcuttur; HoloPort Nano, HoloPort ve HoloPort+. Holo ve Holochain, kullanıcıları dünyanın dört bir yanındaki diğer insanlarla kapasite paylaşımı için telafi ederek boşa harcanan bilgi işlem kapasitesini azaltmak için birlikte çalışıyor.

Holo Fluel

HoloFuel, yalnızca Holochain ağındaki bilgisayımsal gücün değişimi yoluyla kullanılabilen bir “varlığa dayalı karşılıklı kredi para birimidir”. HoloFuel’in birincil amacı, Holo Sunucularını girdileri için ödüllendirmektir. Holochain’in “karşılıklı kredi muhasebe sistemi” günde milyarlarca mikro işlemi kolaylaştırabilir.

HOT Coin Geleceği, Holo Coin Yorum, Holo Coin Geleceği, Holo Coin nedir, HOT coin yorum, HOT Coin Fiyat Tahmini
HoloFluel

HoloFuel, “değer sabit değil, değer sabit” olarak adlandırılır. Bu, fiyatın harici bir para birimine veya emtiaya sabitlenmediği anlamına gelir. Bunun yerine HoloFuel, hesaplama birimlerinde değerlenir; bant genişliği, depolama ve işlem süresinin bir kombinasyonu. Bu nedenle HoloFuel, Ethereum gazına bir Holochain analoğu olarak anlaşılabilir. Kullanıcılar yakında HoloFuel’lerini açık pazarda satmakta veya ağdaki hesaplama gücü için takas etmekte özgür olacaklar. HoloFuel, Holochain ağı boyunca dağıtılmış bilgi işlem gücünü paylaşma makinesindeki en önemli dişlidir.

Holochain Uygulamaları (hApps)

Holochain, kullanıcıların ağ üzerinde dağıtılmış Holochain uygulamaları (hApps) ile etkileşim kurmasına, oluşturmasına ve/veya barındırmasına olanak tanır. Geliştiriciler, Github aracılığıyla sağlanan kitaplıklardan ve yardımcı program sınıflarından açık kaynaklı önceden ayarlanmış modülleri kullanarak hApp’ler oluşturabilir. Geliştiriciler için sunulan çok çeşitli araçlar vardır. Bunlara Rust HDK (Rust Holochain Geliştirme Kiti), Zome Explorer Aracı, Holochain Playground ve HoloJS Wrapper dahildir. Diğerleri arasında Holochain IDE Uygulama oluşturucu ve Holochain RAD Tools Phase 2 (Hızlı Uygulama Geliştirme) ve daha pek çok şey bulunur.

Holochain Uygulamaları (hApps), HOT Coin Geleceği, Holo Coin Yorum, Holo Coin Geleceği, Holo Coin nedir, HOT coin yorum
Holochain Uygulamaları (hApps)

Geliştirici olmayanlar için Holochain uygulamaları (hApps), kripto para birimi ile pasif bir gelir elde etme fırsatı sunar. Bu, hApp’lere güç sağlamak için hesaplama kaynaklarının paylaşılmasıyla elde edilir. Kullanıcılar, çevrimiçi HoloHost yazılımı veya HoloPort donanım uzantısı aracılığıyla Holochain uygulamalarına herhangi bir yedek hesaplama kapasitesi sağlayabilir ve önceden yüklenmiş yazılımla tak ve çalıştır seçeneği sunar.

Genel olarak, geliştirme kolaylığı ve hesaplamalı kaynak dağıtımı, Holochain’i diğer büyük blok zincirlere kıyasla uygulamalar için çekici bir alternatif geliştirme platformu haline getiriyor. Aşağıda, ağda aktif olan Holochain uygulamalarından (hApps) sadece birkaçını listeledik.

Mevcut Holochain Uygulamaları:

Holochain, herkesin Holochain uygulamaları (hApps) oluşturmasına izin veren tamamen dağıtılmış bir açık kaynaklı ağdır. Ekip, kullanıcıların Holochain ekosistemi genelinde verileri ve gizliliği yönetmeleri için çeşitli resmi hApps geliştirme aşamasındadır. Bunlara DPKI (özel anahtar yönetim aracı), HoloYorum (topluluk içindeki eşler arası sohbet aracı) ve HoloVault (kullanıcı verilerinin nasıl kullanıldığını gösteren bir uygulama) dahildir.

Holochain, Holo ve HOT Coin yorum - Holochain, Holo ve HOT Coin geleceği - Holochain, Holo ve HOT Coin nedir
Holochain Uygulamaları

Resmi Holochain uygulamalarına (hApps) ek olarak, Holochain üzerine inşa edilen diğer projeler şunları içerir:

  • RedGrid: Yenilenebilir enerji entegrasyonları, tokenize edilmiş enerji varlıkları ve akıllı işlem enerji şebekesi yoluyla enerji endüstrisini optimize etmek için tasarlanmış bir proje.
  • Humm: Bu platform genellikle WordPress’in dağıtılmış sürümü olarak kabul edilir ve içerik oluşturucuların iyi yayınlar için finansal olarak ödüllendirilmesine olanak tanır.
  • Fairbnb: Küresel marka ‘Airbnb’nin geleneksel modeline benzer bir model kullanan bu proje ile isim tanıdık geliyor. Ancak bu, küresel olarak dağıtılmış, adil bir şekilde sağlanır.
  • Üretici Token’i: Öncelikle tarım endüstrisi için tasarlanan Üretici Simgesi, tarımsal varlıkları ve doğal kaynakları simgeleyen bir projedir. Ayrıca platform, varlıkların alım satımı için üç ana kategoride bir değişim sağlar. Tokenize edilmiş varlıklar, şu anda aktif olan bir hizmet veya ürün, yeniden inşa edilmekte olan bir çiftlik veya çalışmayan bir kurulum veya alan olabilir.

Holo Coin (HOT)

ERC-20 Holo coin (HOT) ilk olarak 2018’de bir ilk madeni para arzı (ICO) sırasında piyasaya sürüldü. HOT jetonları, ana ağın piyasaya sürülmesinden sonra HoloFuel jetonlarının kullanılması için bir ‘IOU’ olarak satıldı. Holo jetonları, Uniswap ve Binance dahil olmak üzere birçok saygın borsa aracılığıyla edinilebilir. Fiyat, Mart 2020 çöküşü sırasında 0,0002 dolardan 2021 yılının başlarında 0,0095 dolara kadar büyük ölçüde dalgalandı. CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada, HOT tokeni şu anda 1,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0,007 dolar civarında bulunuyor.

İlk coin teklifinden (ICO) elde edilen 20 milyon dolarlık fon, Holochain altyapısının araştırma ve geliştirilmesine yeniden yatırıldı.

Holo Coin (HOT) - Holo Coin (HOT) nedir - Holo Coin (HOT) yorum - Holo Coin (HOT) geleceği - Holo Coin (HOT) fiyatı - Holo Coin (HOT) analiz
Holo Coin (HOT)

Holo, Holochain ve Holo Coin (HOT) Özeti

Holochain, dağıtılmış bir karma tablosunun (DHT) tanıtımıyla dağıtılmış ve merkezi olmayan teknolojiler etrafında yeni bir konsept sunuyor. Holochain tarafından pazarlandığı şekliyle bu teknoloji, blockchain’in tüm avantajlarından yararlanan ‘post-blockchain’ teknolojisidir. Ayrıca, bu, yüksek ön maliyetler, ağ tıkanıklığı ve sonuç olarak pahalı gaz ücretleri gibi birçok blok zincirinin dezavantajları olmadan elde edilir.

Holo, dağıtılmış Holochain ağını ve ana akım merkezi interneti birbirine bağlamak için bir köprü olarak Holochain ile birlikte çalışır. Ayrıca Holo, kullanıcılara yedek bilgisayar kapasitelerinden para kazanma fırsatı da sunar. Kullanıcılar kripto ile pasif bir gelir elde edebilir, HoloFuel jetonlarında ödüller alabilir, kripto veya hesaplama gücü için kullanılabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu