HaberlerNFT Haberleri

Holly Herndon, DAO Kontrollü Vokal Deepfake Platformu ‘Holly+’yı Başlattı

Deneysel besteci ve şarkıcı Holly Herndon, ses dosyalarını kendi sesinin dijital bir modeli aracılığıyla kanalize eden çevrimiçi bir enstrüman olan Holly+ ‘ı duyurdu.

Bir dosya yükleyin ve Herndon kusurlu bir yanını size söyleyecektir. Herndon yaptığı açıklamada, projeyi bir tür vokal deepfake olarak nitelendirdi.

Proje, bir DAO veya merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından sahiplenilecek ve yönetilecektir. DAO‘lar, yatırım kolektifleri olarak kullanılabilecek blok zinciri tabanlı varlıklardır her üye, bir şirkette hisse gibi çalışan belirli sayıda DAO jetonu alır. NFT’lerin ve diğer kripto varlıklarının kısmi mülkiyeti, sahip olduğunuz jeton sayısına göre bölünür.

Bu durumda, DAO, Herndon’un sesinin modelinin haklarına sahiptir ve Holly+ tarafından üretilen onaylanmış seslerden elde edilen kazançlar, jeton sahiplerine geri aktarılır.

“Ölüm durumunda, sesimin değerini ve itibarını korumaya yatırım yapan bir DAO arasında ses modelimin haklarının dağıtılmış mülkiyeti konusunda, hakların daha az aşina olan birine devredilmesine göre daha rahat hissediyorum. işimle ilgili değerler ve standartlar,” diye yazıyor Herndon.

“Müzik kataloğu haklarının, en iyi çıkarı bu haklardan mümkün olduğunca çok kısa vadeli kazanç elde etmek olan aile mülklerine devredilmesinin emsalleri var” diye devam etti.

Herndon’ın DAO’su şimdilik yalnızca davetlidir, ancak bir tweet’e göre bu yakında değişebilir:

Holly+, geçmişte benzer üretken ses deneyleri yapan bir stüdyo olan Never Before Heard Sounds ile bir işbirliğidir . Herndon ayrıca, kripto sanatı için Coinbase tarafından finanse edilen bir müzayede evi olan Zora aracılığıyla programla oluşturulan “onaylı çalışmaları” satacak bir NFT pazar yeri planlıyor.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu