Altcoin HaberleriHuman Protocol (HMT)NedirRehber

HMT Token Nedir ? Human Protocol Nedir ?

HMT Token Nedir ?

HUMAN Protocol, dünyanın en büyük işgücü havuzunda sanal çalışma talep edebileceğiniz ve katkıda bulunabileceğiniz merkezi olmayan pazarlara güç sağlar. Dünyanın en büyük insan kaynaklı etiket sağlayıcılarının yapay zeka şirketlerinin makine öğrenimi modelleri oluşturmasına, eğitmesine ve test etmesine yardımcı olmasını sağlar.

HUMAN açık altyapı sağlar ve piyasa güçlerinin hakim olmasını sağlar. Gelişmiş bir kayıt ve itibar sistemi, işin doğruluk ihtiyaçlarınızı karşılamasını sağlar. hCaptcha ve Cvat gibi mevcut popüler uygulamalara bağlanabilir veya işgücünüzün en rahat olduğu API’ler ve araçlarda döngü oluşturabilirsiniz. Protokol, her ikisini de yapmayı kolaylaştırır.

HUMAN Protocol, makine öğrenimi ve diğer uygulamalar için etiketleme, değerlendirme ve veri teslim sürecini web ölçeğinde otomatik olarak yöneten API güdümlü platformlara olanak tanır ve AI/ML sistemlerine insan içgörüsü aracılığıyla dünyaya yanıt vermeleri için yeni yetenekler verir.

Teknolojisi

İnsanların ve makinelerin açık, otomatikleştirilmiş bir pazarda her türlü emeğin ticaretini yapmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Talep Edenler İşçiler Takaslar
İstek Sahibi, akıllı bir sözleşmeye eklenmiş bir ödül ile işi Borsaya sunar. Ödül, İşçi işin özelliklerini yerine getirene kadar emanette tutulan İnsan Jetonlarının (HMT) toplamıdır.
İşçiler, işi Talep Sahibi tarafından belirtildiği şekilde gerçekleştirir. Bir Çalışan, bir birey, bir web sitesi olabilir veya işgücü havuzlarından türetilebilir.
Exchange, İstek Sahipleri ve Çalışanlar arasındaki arabirimdir. Yeni işler için blok zincirini izler, iş tekliflerini yönetir ve işleri İşçilere sunar.

Protokol, iş Talep Edenlerin Borsalar tarafından desteklenen iş türleri arasından seçim yapmasına ve ardından bir iş belirtimi ve tamamlanacak bir dizi görev oluşturmasına olanak tanır. Bu, Borsa tarafından işçilere dağıtılır. İşlerin Borsalar tarafından optimize edilmiş şekilde yürütülmesi de mümkündür. Bu süreçte, Exchange işleri akıllıca daha küçük parçalara ayırabilir. Örneğin, Talep Sahibi etiketleme için bir HUMAN Exchange’e tıbbi bir belge gönderdiğinde, Exchange bunu birden çok alt göreve ayırabilir: alanların bir sayfada nerede olduğunu, her birinin ne tür bir alan olduğunu ve alanın içeriğinin ne olduğunu anlamak içermek. Her alt görev, standart bir iş türü ile temsil edilebilir.

HMT Teknolojisi
HMT TeknolojisiBorsa daha sonra bu alt görevleri, her bir parçanın insan veya makine veya her ikisi de uygun bir işçiye ulaşmasını sağlayan bu iş türlerini destekleyen diğer Borsalara dağıtır. Örneğin, karmaşık tıbbi terminolojinin kalifiye doktorlarla bir Borsaya gitmesi gerekebilir. Basit görevlerin böyle kısıtlamaları olmayabilir. İşçiler bireysel yanıtlarını gönderirken, Borsa sonuçları bir ilk değerlendirme yapan ve işi parçalar halinde toplayan bir Kayıt Oracle’a gönderir. Bu parçalar, ödemeleri gerçekleştiren ve İstek Sahibi için nihai sonucu hesaplayan bir İtibar Oracle tarafından değerlendirilir.

Hibrit Çözüm

Blockchain’den Yararlanma

Günümüzde hiçbir blok zinciri, halihazırda HUMAN teknolojisinden yararlanan işlemlerin ölçeğini doğrudan idare edemez. Protokol böylece blok zinciri teknolojisini en iyi yaptığı şey için kullanır: uzlaşma ve adaleti sağlamak.

Protokol, ödüllerin ağ katılımcılarına adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için kullanıldığından, hem çalışanlar hem de iş talebinde bulunanlar, pazarlıklarını sürdürmek için insanlardan ziyade yazılıma güvenebilirler.

Ancak, performans nedenleriyle, HUMAN üzerinde gerçek web ölçeğinde hizmetlerin oluşturulmasını sağlamak için bazı eylemlerin zincir dışı gerçekleşmesi gerekir. Bu gereksinimler için Protokol, Oracles kullanır.

Oracle nedir ?

Oracles, bir blok zincirinin harici veri kaynaklarını sorgulaması, doğrulaması ve kimliğini doğrulaması için güvenilir bir yoldur. HUMAN Protokolü iki oracle kullanır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu