HaberlerKripto Para Haberleri

Hintli uzman yatırımcılar hisse senetleri yerine kripto para birimlerini seçiyor

Hintli bin yıllık uzman yatırımcılar yatırım yapmak için kripto parayı seçiyor...

Genç Hintli yatırımcılar, kripto para birimleri lehine hisse senetleri ve tahviller gibi “sıkıcı” geleneksel varlıklardan kaçınıyorlar.

Salgının başlangıcından bu yana Hindistan, ülkenin hükümet yetkililerinin düşmanca tutumuna rağmen kripto varlık ticaretinde büyük bir patlama yaşadı.

Girişimciler, bir kripto para birimi süper gücü olma potansiyeli nedeniyle Asya’nın üçüncü büyük ekonomisine sahip Hindistan’a bahis oynuyor. Hindistan’ın 750 milyondan fazla kullanıcısı ve henüz çevrimiçi olmayan yüz milyonlarcası ile dünyanın en büyük internet pazarlarından birine sahip olduğu bildiriliyor.

Geçen yıl Hindistan, kripto varlıklarının benimsenmesinde en hızlı büyümeye sahip ülkeler listesinde Vietnam’dan sonra ikinci oldu. Sektör uzmanları, ülkede 20 milyondan fazla kripto yatırımcısının ortaya çıkabileceğini ve çoğunlukla 35 yaşın altındaki gençlerin olduğunu öne sürdü.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano geliştiricileri, ekosistemdeki DeFi projelerinin sayısında patlayıcı bir büyüme vaat ediyor

2017 yılında 3.000 dolardan daha düşük bir değere sahipken bitcoin satın alan 33 yaşındaki Hintli bir iş kadını olan Swati Daga, yatırım deneyimi hakkında şunları söyledi:

Ailemin büyükleri bana parayı çöpe atmamamı söylediler… Ve ben borsaları sıkıcı buluyorum.

CoinDCX borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Gupta, birçok Hintli bin yılın kripto para birimleri aracılığıyla aktif olarak yatırım yapmaya başladığını doğruladı. Ona göre, 20 yıl önce altın veya tasarruf hesaplarını tercih ettiler ve şimdi genç yatırımcılar bitcoin’in portföylerinin bir parçası olması gerektiğinden eminler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu