HaberlerKripto Para Haberleri

Hindistan Kripto Sektörü İçin Biden Yürütme Emrini Memnuniyetle Karşıladı

Yüzeyde görünen, ABD'nin çok çeşitli ajansların yardımıyla dijital para birimlerini araştırmak için mantıklı bir yaklaşımı, Hindistan kripto para birimi endüstrisi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Dün, Başkan Joe Biden, özel kripto para birimlerinin etkisini ve olanaklarını incelemek için ABD finans kurumlarını bir araya getirecek dijital varlıklarla ilgili bir yürütme emri imzaladı. Ayrıca acilen bir ABD merkez bankası dijital para birimi potansiyeli araştırılacaktır.

Coinswitch’in kurucusu ve CEO’su Ashish Singhal, Economic Times of India ile ilgili bir makalede, yürütme emrinin kriptonun küresel finansal sistemde oynaması gereken rolü tanıdığını ve kriptodan sorumlu oyuncuların nasıl yaptığını övdüğünü söyledi. şimdiye kadar ellerinden gelenin en iyisi.

“Yatırımcıları korumak, riski azaltmak ve gayri meşru faaliyetleri önlemek, kripto endüstrisindeki sorumlu aktörlerin önceliği olmaya devam ediyor.”

Aynı makalede, UnoCoin’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Sathvik Vishawanath, Biden’ın kripto endüstrisi konusunda “çok ileri görüşlü” olduğunu düşündüğünü söyledi. dedi ki:

“Bu, bitcoin aracılığıyla elde etmek istediklerine ilişkin gündeme öncelik verdi.”

Bu, banka hesabı olmayanlar ve banka hesabı olmayanlar için iyi bir haber mi?

Biden’ın kararnamesinde, özellikle “uzun süredir finansal hizmetlere erişimi olmayan topluluklar” için “güvenli, uygun fiyatlı ve erişilebilir finansal hizmetler” sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çekildi.

Dikkatinizi Çekebilir: HUMAN Protocol, HUMAN Uygulaması İle İşleri Kapınıza Getiriyor

Bu gerçekten yeni bir şey, muhtemelen ABD’nin bankasız ve bankasız olduğunu söyleyebileceğimiz bu topluluklar, ABD mali tarihinin tüm yıllarında daha önce hiç dikkate alınmamıştı.

Biden’ın her zaman kripto sektörünün temel direklerinden biri olan bunu aniden ele geçirmesi oldukça ilginç. Yönetim gerçekten ortalama Joe’ya, şimdiye kadar yalnızca zengin ve “akredite” yatırımcıların oyun alanları olan finansal piyasalara erişim sağlamak istiyorsa, o zaman övgüye değer.

Bununla birlikte, SEC’in, yatırımcıları “korumak” kisvesi altında, yatırımcının zararına olan şeyleri yapma konusunda şimdiye kadarki aşırı el becerisi eğilimi göz önüne alındığında, biz düzenlemenin gerçek ince baskısını görene kadar belki de övgüden kaçınılması gerektiği anlamına gelir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu