HaberlerKripto Para Haberleri

Hazine’den Yellen, Kripto’nun Rusya Yaptırımlarının Geçici Çözümü Olmamasını Sağlamaya Çağırdı

Bir grup önemli Senato Demokratı, dijital para birimlerinin Rusya’ya karşı yaptırımları aşmak için kullanılmamasını sağlamak için Hazine Bakanlığı’nın ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Elizabeth Warren ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown da dahil olmak üzere milletvekilleri, Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı bir mektupta, bazı kripto firmalarının yeni kurallara uymayabileceğine dair endişelerini dile getirdi ve düzenleyicilerin ABD’nin kısıtlamalarını nasıl izleyip uyguladıkları hakkında daha fazla ayrıntı istedi. Ukrayna’nın işgaline tepki olarak Moskova’ya empoze etti.

Senato İstihbarat Komitesi Başkanı Mark Warner ve Senato İstihbarat Komitesi Başkanı Mark Warner’ın da aralarında bulunduğu bir grup milletvekili, “Rusya’nın, Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Biden yönetimi ve yabancı hükümetlerden karşı karşıya kaldığı geniş yeni yaptırımları atlatmak için kripto para birimleri kullanabileceğine dair artan endişeler var” dedi. Senato Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Jack Reed. “Hazinenin kripto para birimi endüstrisi tarafından yaptırım uyumluluğunu uygulamak için attığı adımlar hakkında bilgi arıyoruz.”

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Rallisi, Kripto Yaptırımlarından Sonra Durdu

ABD ve müttefikleri, bazı Rus bankalarının dünya çapında binlerce finansal kurumu birbirine bağlayan SWIFT mesajlaşma sisteminden kesilmesi de dahil olmak üzere son günlerde sert yaptırımlar uygulamaya koydu. Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da dahil olmak üzere, Biden yönetiminin, yaptırım uygulanan bireyler ve kuruluşlar için bir kaçış kapısı sunmadıklarından emin olmak için kripto borsalarını çökertmesi yönünde artan çağrılar oldu.

Milletvekilleri, yaptırımların açıklanmasından bu yana kripto ticaretinin arttığına dikkat çekti. En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, son iki günde %16’dan fazla sıçrayarak önemli kazanımlar elde etti. Senatörler, Hazine’nin Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin uyumu sağlamak için yabancı hükümetlerle birlikte çalıştığı yollar ve yetkililerin hangi ek araçlara ihtiyaç duyduğu hakkında daha fazla bilgi istedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi ve Hazine, bu konuda zaten kripto borsalarından yardım istedi, konuyla ilgili bilgisi olan kişiler daha önce Bloomberg’e söyledi. Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Yediler Grubu ve Avrupa Birliği’nden maliye bakanlarının Rus bireylerin ve kuruluşların yeni kısıtlamaları aşmak için kripto kullanmasını önlemek için birlikte çalıştıklarını söyledi.

Ayrı olarak, Çarşamba günü Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde yapılan bir duruşmada milletvekilleri, dijital varlıkların yaptırımlardan kaçmak için kullanılıp kullanılmadığı konusunda Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’a baskı yaptı. Powell, herhangi bir “özel bilgiye” sahip olmadığını söyledi, ancak sorunun Kongre’nin dijital belirteçlerin yasa dışı amaçlarla kullanılmamasını sağlamak için bir çerçeve oluşturma ihtiyacının altını çizdiğini söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu